• %2 ve %4 oranlarında hidrokinon içeren versiyonları eczanelerde bulunabilen, bu hidrokinon denilen maddenin daha yüksek konsantrasyonları da yasakmış galiba.yılan derisi gibi deri soydurur.
  • lekelere karşı acayip etkili bir krem. 3 kere sürdükten sonra yüzdeki lekelerin bile renginin açıldığı görülebilir. yalnız ne yazık ki kızarıklık ve soyulma yapıyor. pancar gibi bir suratla gezmeyi göze alacaksanız ya da ben fondöten sürer kamufle ederim diyorsanız hemen deneyin gerçekten mucizevi bir şey.
  • lütfen, ama lütfen diyorum sakın, %4 olanını (diğerini bilemem), gece bile olsa suratınıza fazla fazla sürmeyin. yoksa yüzünüzün orta yerinde -ciddi anlamda- bir kimyasal yanığa sahip olup, ne yapsam diye kara kara düşünürsünüz.
  • leş gibi kokan krem. epey leş gibi ama günlerdir yıkanmamış gibi kokutur insanı.
  • yüzümdeki lekeleri bir hafta içinde yok eden mucizevi merhem.*
    ilk günler sürdüğünüz bölgeler kızarıyor böyle bildiğiniz domates gibi geziyorsunuz. sonrasında soyulmaya başlıyorsunuz, zamanla kızarıklık ve soyulma olayı bitiyor. bu ürünü kullanırken güneş koruyucu krem sürmeyi ihmal etmemek gerek sanıyorum* en azından ben öyle yaptım riske girmemek için. zaten ultraviyole koruyuculu kremi her zaman kullanmak gerekirmiş, özellikle bol güneşli bir memlekette yaşıyorsanız.
    neyse, bir ayı geçkin bir süredir her akşam sürünüyorum. lekeler geçti geçmesine ama henüz bırakmak için erken gibi geliyor. yarısından çoğu duruyor zaten yazık ziyan olmasın.*
    tişikkirlir ixpigmint.
    edit: sanırsam güneşe hazırlıksız çıktım diye lekenin birazı geri geldi. kullanıcılara aman dikkat diyorum.
  • yara izlerini soyarak yok ediyormuş. alttan yeni ve açık renk yeni deri getiriyormuş. bugün alıp deneyecem. yazarım.
  • doktorunuza danışmadan tavsiye üzerine alınmamalıdır.
  • güneş lekelerine karşı doktorların da önerdiği ve reçeteye yazdıkları bir kremdir. çok etkili olduğu söylenmektedir. ben de bugün itibariyle kullanmaya başladım. sonuçları yazarım.
  • yaptığım araştırmalar sonucunda bir türlü geçmeyen sivilce lekelerim için aldığım krem. evet kendim araştırdım. bütün doğal maskeleri, soyucu kremleri denememe rağmen benimle yaşlanmayı düşünen sivilce lekelerim artık canıma tak etti. iyi ki varsın expigment, iyi ki tanıdım seni.

neden expigment? önce ismine vuruldum ben. bu izler sonradan oluştu, eskiden cildim porselen gibiydi. ama çıkan sivilcem sönse bile lekeye dönüşüyor ve sanki cildimde yıllarca kalacak gibi yerleşiyordu. soyucu bir krem kullanmama rağmen (bkz: acnelyse) cildimde aman aman bir soyulma olmuyordu. lekelerde gram renk açılması yoktu. bu ilacı tekrar araştırırken yanında expigment ile kullananları görünce bir de deneyeyim dedim. expigment ciltte oluşan lekelerin rengini açıp cilt tonunun eski rengine gelmesine yardımcı oluyordu araştırmalarıma göre. ne kaybederdim?

ben &4 olanı aldım. aylardır soyucu krem kullandığım için cildimde bir hassasiyet kalmadı. alıştı artık nasılsa diye ben, bodoslama %4 ile başladım gaza gelip. önce soyucu kremi sürüp bir saat bekletip yüzümü yıkadıktan sonra expigmenti sürüp yattım.evet sadece gece sürülen bir krem. ilk 2 gün çenemin etrafında bir soyulma başladı ama... dedim tamam bu. tabi sürdüğüm yerler kırmızı ilk günler, ben yine seviniyorum. yüzüm soyuluyor ya, lekeler gidecek eminim. ama baktım bu ikisi eşit miktarda karıştırılıp o şekilde de sürülüyormuş. bir de böyle deneyeyim dedim, böyle daha da etkili geldi. yüzümün kızarıklığı geçti. soyulmalar da bitti. lekeler açılmaya başladı yavaştan bakalım. kırmızılı lekeler pembeye dönüştü.

velhasıl daha kullanmaya başlayalı 10 gün oldu. yine de bu etkin beni çok umutlandırıyor expigment. nerelerdeydin sen?

çok mutluyum sözlük.
  • ne güzel beyazlattı cildimi ya da aman ziyan olmasın diye kesinlikle sürekli kullanmamanız gereken, hidrokinon içeren krem. sürekli kullanımda ochronosis denen ve tedavisi mümkün olmayan gri/siyah görünümlü lekelere yol açar. doktorunuza danışmadan aman diyim kullanmayın.
hesabın var mı? giriş yap