• ' her çocuk rızkıyla gelir '

sırf bu yüzden dörder beşer çocuk yapıp yardim dilenmeye başlıyorlar. diyanetten tek ricam şu sözün update edilmiş halini paylaşsın, fakirlik orani %20 falan azalmazsa ne olayim.
  • "bu da senin sınavın."
  • azla yetinmek, şükretmek ve ahirette herkesin hakkını alacağı düşüncesi.
  • (bkz: din)
  • (bkz: şehitlik)

madem bu kadar kutsal cephenin en önüne din adamlarının, milyarderlerin, politikacıların çocukları gitsin.
  • (bkz: her çocuk rızkıyla gelir)

kapitalist azınlık kesimin çoğunluğa ucuz işçi üretsinler diye kakaladığı efsane motto.
  • bizden daha kötüleri var, şükür, hayırlısı be gülüm.
  • soba, köşede yatalak dedemiz altına sıçarken çok mutluyduk, sobanın üzerindeki çaydanlık ve bilumum sefalet romantizmi. twitter'da türkiye fakirleştikçe bu romantizmin dozunu artıran bir hesap var, ahır temizlemekten beli bükülmüş ve bir kez bile dişçiye gitme şansı olmamış teyzelerin ölmeden hemen önce çekilmiş tek gülümseyen fotolarını "siz hiç böyle mutlu olduğunuz mu şeerli kevaşeler" imasıyla gerçek mutluluk diye paylaşıyor. arada la havle çekmek için bakıyordum ama bugün şöyle bir şey paylaşmış:
    https://twitter.com/…bum/status/1474422498087342093
    bu artık son raddede sefalet övücülük. sobada ısınırmış yürekler, sıcak çayın etrafında toplanılırmış hele hele. odaya bak, siccin 8 filmi dekorsuz çekilir. küflerin monarşi ilan ettiği bir odada kendini bile ısıtamayan sobanın önünde üstü başı sefaletten dökülen, yüzünde sümük kurumuş sarı benizli çocukcağız bilinmeyen mikroptan hastaneye düşüp 2 ay yattıktan sonra vücudunda kalıcı arazla o odaya döndükten sonra eminim çay içleri ısıtır. bir de kestane atılır soba üstüne, doğalgazlı evlerinde aylık protein ihtiyacını karşılayabilen tamahkar şehirliler çatlasın, oh oh.
    hangi ilde çekildiyse aileye yardım edilmesi için oranın valiliğini, haluk levent'i filan tagleyeceği yere sobanın üzerine oturmuş da kıçı erimiş gibi ığıl ığıl romantizm kasıyor hala. inanılmaz.
  • istediğiniz kadar ağlayın, kesinlikle dindir.
  • "imtihan dünyası"
hesabın var mı? giriş yap