• gözlemlediğim durumlardan bir yenisi daha. bir fakire bakıyorsun en sevdiği yiyeceklerin başında dürüm gelir. çünkü hemen uğraşmadan yersin. 330 ml kutu kolayı alır bir dikişte bitirir, sorduğun zaman da "kolanın asidi boğazımı yakıyor öyle daha çok seviyorum" der. içki içse keza öyle şişeyi bitirmeden içi rahat etmez.
    ama bir zengin öyle mi yemeği yavaş yavaş yer, içeceğini tadını çıkara çıkara içer. viskisinden bir kadeh alır bırakır.
  • zaten yedikleri şeylerde tat denen bir sey yok. her zaman da bulunmuyor bulmuşken de kimseye de vermek istemiyor e yani hızlı yiyip haz almaya bakıyor.
    (cipsiyi de hızlı yerler 1 paket 10 dk sürmez.)
  • yerine göre değişken olabilecek durumdur. fakir içkisini yudum yudum idareli tüketirken zengin kadehine koyup kadehte bırakır ve bunu dert etmez.buz içkiyi sulandırırsa döker yeni içki koyabilir. ayrıca günümüzde dürüm yiyen birisi fakir değildir bir de alkollü içecek az veya çok tüketiyorsa kesinlikle zengindir. maalesef ülkenin şartları bu şekilde.
  • açılın, ben fakirim!

şimdi olay şöyle oluyor; pahalı ve tadı güzel olan şeyleri yavaş yavaş yiyip içiyorum. karnımı doyurmak için mecburen yediğim şeyleri ise hızlı hızlı, hatta mümkünse hiç çiğnemeden dikine boğazıma sokuyorum.
  • dengelerin çok hızlı değiştiği bir ortamda aç kalmamak için acele eden kişidir. haklıdır zira yerken zam haberi gelebilir. o nedenle hızlıca fiyat güncellemesi gelmeden götürür.
  • arkasından kovalayan vardır.

neyse bugün de fakir olduğumuzu öğrendik.
  • bu sekilde sacma sapan anlamsiz basliklar açacaklarina hızlı yiyip içsinler kime ne ki.
  • 1 saat öğle arasını en iyi şekil de değerlendirmek için alışkanlık haline gelmesi evde veya normal hayatına sirayet etmesi durumu.
  • cok dogru ve az da eksik olan onerme. geneli ac gozludur, fakir degildir. icgudusel bir disavurum olur hizli yemek. 'yavas yersem yemegime baska ortakcilar cikabilir.' endisesi tasirlar, tabaktan yalniz yeseler de. cocukluk doneminde kit beslenme sartlari altinda, kardesleri ile ayni tabaktan yemek yemis olmasi kuvvetle muhtemeldir. ozet ile, kendisi fakir olmasa da karakteri fakir olan kisi.

edit: istisnalar, sakin olunuz.
  • aynı şey sokak kedilerini beslerken de görülür. içgüdüsel bir rekabet var. hemen yemeliyim önümdekini düşüncesi.
hesabın var mı? giriş yap