5816 entry daha
  • kariyerine (bkz: fatih ananas) olarak devam edecek olan tatlı su muhalifi.
  • ham kayit ortaya ciktigi, ve bir gun once sizdirilan kayidin montajli oldugu ortaya cikmis olmasina ragmen, haber bulteninde montajli kayidi paylasmis, bunun adina da gazetecilik demistir. uzerine konuya dikkat ceken galasaray klubune de bizim gazeteciligimze kimse laf edemez diye bom bos bir atar yapmistir. kendisi ya paylastigi goruntunun montaj olduğunu bilmiyordu ki bu durumda gazeteci falan degildir. ya da bildigi halde art niyetli olarak bu haberi yapmistir, ki bu durumda fanatikligi gazeteciliginin onune gecmistir (yani gazeteci falan degildir).
  • ülkeyi fener taraftarından ibaret sanan, erkin yanında yer almayı seçmiş ve inandırıcılığını kaybetmiş gazeteci musveddesidir.
    gün gelir devran döner, biz de görürüz kim haklı, kim haksız.
  • kırpılmış görüntü ile dezenformasyon içeren yalan haber paylaşıyorsun, utanıp yüzün kızaracağına üste çıkmaya çalışıyorsun. ne güzel silinmiştin medyadan. kim getirdi seni?

sen gazeteci isen bay bu ülkenin haline?
  • kendisinden pek hazzetmem ama daşşakları portakal kadarmış. himmetçileri kudurttuğuna göre haklıdır. gerisi laf-ı güzaf...
  • kimse bizim gazeteciliğimize laf edemez demiş ve çok iyi demiş.

kendisinin gazeteciliğine laf edilemez çünkü kendisi gazeteci değil.
  • ekurisi ugur dundar olan sozde gazetecidir.. digeri de harrington'i muzaffer diye ovuyordu iki gun once. ortak paydalari ise ayni. dusunun ne derece ayristirici ve cikarcilar.
  • kariyerinin bir noktasında yolunun kürtçü partiyle kesişeceğine, kendisinin de bundan gurur duyacağına inanıyorum. hdp, pkk, dem falan dediğinde adamın gözleri parlıyor.
  • dünkü sözcü ana haber bültenini ve olayı bilmeyenler için kısa özet:

- hakem toplantısının ali goç başgan tarafından gs aleyhine olan kısmının kesilip kırpılarak servis edilmiş bir hali vardı. hatırlarsınız ekşi sözlük'te de fb trolleri epey davul çaldı. sonra tff tüm toplantıyı yayınladı ve gördük ki aslında fb aleyhine kısımlar da mevcut*, buradaki fb'li trollerin de seslerinin götlerine kaçtığına yine şahit olmuşsunuzdur.

- fatih portakal, tüm toplantı yayınlandığı halde inatla fb tarafından servis edilen görüntüyü kullanarak galatasaray'a atış yapıyor.

- galatasaray, -burası önemli- olaydan haberi olmayan birinin bile okuyunca anlayacağı bir dilde, bir açıklama yapıyor ve diyor ki; bu yaptığınız doğru değil ve sizi ilgili kurumlara şikayet edeceğiz.

- bunun üzerine fatih portakal dünkü ana haber bülteninde özür dileyerek olayı kapatabilecekken, tam da 19.07'de (hahahahahhaa) "etkili gazeteciyiz", "ne yaptık bilmiyorum", "gücümüz etkimizde, bu kadar da net", "kimse gazeteciliğimize laf edemez" gibi kitabın ortasından cümlelerle restinize rest diyor.

- sonra sosyal medyadan baskı devam ediyor. fatih portakal da bakıyor ki post pahalı, kıvırarak "aslında ben yanlış anlamışım, bilememişim" diyerek (ve biraz da sulandırarak) özür/ümsü bir konuşma yapıyor ve olay bitiyor. sulandırma kısmı da şu: gs açıklaması gayet net iken "biz videoda kesme biçme yapmadık" falan diyor. ulan kardeşim, sana montajı sen yaptın diyen mi var? sen montajlı videoyu kullanarak montaj yapandan da aşağı bir konuma geçiyorsun çünkü güya gazetecisin deniyor.

bu kısımları gören, izleyen, takip edenler zaten buraya kadar vakıftır. benim dikkatimi başka bir şey çekti.

fatih portakal bu yukarıda bahsettiğim özür/ümsü konuşmayı yaparken "evet fenerbahçeliyim" dedi ve sonra rejiye dönerek "saat tam 19.07'de konuştuğumu söylüyorlar, 1907 nedir? fenerbahçe'nin kuruluşu mu? ha?" şeklinde bir soru soruyor. tıpkı vaktiyle seçim ekranında 5 saat geçmişken rejiye dönüp "biz bilgileri aa'dan mı alıyoruz?" diye sorması gibi.

yahu fatih portakal. ulen fatih portakal. insan bu kadar da salak yerine konmaz be.

birkaç arkadaş belirtmiş, ben de belirtmeden geçemeyeceğim: "kimse gazeteciliğimize laf edemez" demişsin. evet laf edemeyiz çünkü gazeteci değilsin.

nefret ettirdiniz kendinizden de fenerbahçe'den de yemin ediyorum.
  • objektiflikten çok uzak, gereksiz heyecanlı ve antipatik bir gazeteci
42 entry daha
hesabın var mı? giriş yap