• iş arabadan çok şoförde bitiyor olabilir ama ölümcül olabilecek bir kazayı muazzam şekilde önlemiş

yüksek süratta direksiyonu sert kırıp sağlam toparlamış

https://www.youtube.com/watch?v=xzfusptie0w
  • (bkz: esp)*

ve şoförün efsanevi refleksi. tebrikler.

*aşağıdaki adam da egea övmemek için şoför refleksi diyormuşuz da kıvranıyormuşuz demiş. eğer kastettiği bensem, 2017 model 1.3 dizel egea sedan'ım var.

*dı. şimdi artık 2023 opel mokka ultimate kullanıyorum.
  • ölümle yaşam arasındaki ince çizgide gidip gelmiş. tırın altında kalabilirdi arabayı toparalayamayabilirdi
  • yol tutuştan daha çok muazzam bir şöför barındıran video.

o arabayı oradan kurtarmak gerçekten büyük iş.
  • şoför arkadaşa buradan tebriklerimi iletiyorum. geçmiş olsun
  • fiat egea'nın yol tutuşu falan berbattır. kâğıt gibi de arabadır.

burda bir muazzamlik varsa şoförün inanilmaz refleksindedir. ülkede güzel seyler de oluyor. bu abiden çoğalır ınsallah trafikte.
  • en sol seritteyken karsi refujleri parcalayip onune cikan kamyonu erken farkederek aniden direksiyonu saga kiran arkadas benden de sana 10 puan,ayrica egea da denildigi kadar teneke olmadigini kanitlamistir bu olayla birlikte
  • reflex+esp
    hız da çok değil max 120kmh

egea severim,fiyatına göre segmentin en iyi arabasıdır ama burda abartılacak birşey yok, aynı yerden bu sürücü şahin doğanla da aynı şekilde çıkardı.

videoyu götümle seyretmişim editi: ayılınca tekrar seyrettim , abartilacak kadar varmiş.
  • şoför arkadaş çifte refleks ile önce ters şeritten gelen tırı iyi analiz ederek ilk refleks ile kendini hızını çok düşürmeden (belki frensiz) sağa atmış, sonrasında ise ikinci refleks olarak ani duruş yapmayarak arkadan gelen araçların kendisine çarpmaması için emniyet şeridinin bile dışına taşacak şekilde güvenli bir duruş yapmış.

eminim ki trafiği iyi okuyan, aracın limitlerini bilen ve bu senaryoyu kafasında daha önce yaşamış bir sürücü kendisi.
  • bu gidiş geliş yolları arası ile viraj içlerini ağaçlandıranların analarını da her seferinde yad ediyorum. o kadar çalı çırpı içinde iyi fark edip kendini kenara atmış egea. kazadan kaçışta şoför dışındaki önemli olan diğer etken de araçların artık standart güvenlik önlemleri daha fazla. eski model bir araç olsa tırdan kaçıp diğer tarafta kayıp başına bir şeyler gelirdi.
hesabın var mı? giriş yap