• üstü başı toz içinde, önü arkası pus içinde, sakalları pas içinde dolaşan abimiz. siz onun neden içtiğini nerden bileceksiniz...
  • türk olan versiyonu kesinlikle dayımdır.

adam artık sınırları zorluyor, 40 bira ve 2 büyük rakıyla beraber xanax, paxil artık ne varsa içiyor. ne kadar söylense de bunu yapmaya devam ediyor. geçen yıl iki parmağını kesti, acilde 386 promil ölçmüşlerdi. şimdi de ayağını kırmış.

edit:baraja uçup kaburgasını da kırmış bulunmakta, devamını bekliyoruz.
  • --- shameless usa s02e03 spoiler ---

"siktim öldü" sözünü gerçek hayata geçirmiş karakter.

--- shameless usa s02e03 spoiler ---
  • dünyada nükleer kıyamet kopsa ve tüm insanlar hatta hamam böcekleri bile yok olsa bu adam hayatta kalır. o kadar büyük bir survivordır kendisi. adamı acun ılıcalı adaya götürse orada yine bir yolunu bulur ve çalışmadan karnını doyurur ve içkisini de içer. öyle bir adam işte.
  • "frank gallagher, fikirleri, gerçekleştirme aşamasına taşımada yaratıcı çözümler sunan tutkulu bir profesyoneldir."
  • shameless'ın us versiyonunda william h. macy'nin canlandırdığı 6 çocuk babası, para için yapmayacağı şey çevirmediği dümen kalmayan karakter.

--- spoiler ---

frank gallagher : neredeyim ben.
    doktor: hastanade. alkol zehirlenmesinden dolayı iki gündür kendinizde değilsiniz.
    fg : o ne ki 95 yılında sekiz gün yatmıştım.
    d: tıbbı bir araştırmamıza katılır mısınız ?
    fg: neyinize ?
    d: mesleki hayatımda alkolizmin böyle muazzam bir örneğiyle karşılaşmadım hiç.
    fg: teşekkürler.
    d: iki hafta alkolden uzak durabilir misiniz ?
    fg: olmaz.
    d: 3000 dolar teklif ediyoruz.
    fg: olur.

--- spoiler ---

http://static.guim.co.uk/…75/william-h-macy-007.jpg
  • yakışıklılığı, sevecenliği ve gülümsemesiyle dikkat çeken mükemmel karakter. bu adam gibi bir babam olsaydı şu anda cumhurbaşkanıydım.
  • yukarlarda bir yerde türkiye şubesi dayımdır yazılmış, hayır iddia ediyorum türkiye şubesi benim dayımdır. kendimi bildim bileli alkoliktir, kavgacıdır, her akşam aralıksız içer ve bu yüzden midesi ve karaciğeri haşamat olmuştur, bir gözü kördür, sürekli alkoliklerle arkadaşlık eder ve yedirir içirir, fakat çocukları için hiç parası yoktur. para için yapmadığı şey yoktur, yolda karşılaştığı her insandan para ister, rahmetli anneanneme eziyet ederek kredi çektirdiğini bile öğrendik anneannem öldükten sonra. sürekli annemi arar ve para ister. birkaç tane normal ev kiralayıp dayayıp döşeyip fuhuş için saatlik kiraya vermektedir. karısı da bulduğu parayı kumarda yiyen ve başka işlere de bulaşmış bir insandır, iki tane çocukları var ama o çocukların fiona gibi bir ablaları olmadığı için nasıl yaşamaktalar bilinmez (bizden farklı bir şehirde yaşıyorlar). yıllar önce çok sevdiğim bir akrabamın cenazesinde yanıma gelip frank gallagher gibi nutuk atmaya başladığı anda tarafımdan s.ktiri yediği için sülalede yaklaşamadığı tek insan ben oldum, bir daha yaklaşsa bir kaşık suda boğarım zaten.
  • memnun kaygısızdan sonra dünya televizyonlarının görmüş olduğu en kaygısız karektersiz karakteri..
  • 3. sezon 9.bölümde şu şekilde tanımlanmıştır :

--- s03e09 spoiler ---

frank'e gay hareketinin yüzü olmasını teklif eden adamın teklifi yapmadan önce söyledikleri :

sabıka kaydına baktık frank. ayyaşın tekisin, dışlanmışsın. yanımızda bulunmasını isteyeceğimiz bir tip değilsin. ayrıca yüzüne köpek sıçmış gibisin ve yatacak yerin yok ama bizimle çalışmayı kabul edersen bunları halledebiliriz.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap