• her yil alinacak 50 ogrenci icin en az 2-3 bin kisinin basvurdugu okul. kurada ismi cikmayan miniklerin gozyaslari her yil anahaber bultenlerine konu olur buna ragmen kuraya katilan aileler israrla cocuklarini oraya getirir ve bu hayal kirikligini onlara yasatirlar, cocuk kuraya katilma olayindan neden haberdar edilir ve bu stres ona neden yasatilir anlamak imkansizdir, eger kurayi kazanirsan haber ver mutlu et, kazanamazsan da hic boyle bir sey yasanmamis gibi davran ve hayatina devam et.
  • eksisozlukteki her baslik gibi hakkinda bir bok bilmeyen yazarlarin yardirdigi baslik. yok kura cok pahaliymis da ne diye oyle yapiyorlarmis da filan falan. bir tane bile o okulda okumus ya da cocugu okuyan, okul hakkinda gercek bilgi verebilen biri yok mu?
  • van'ın çaldıran ilçesinde çubuklu köyüne bağlı olan okuldur. galatasaray üniversitesi tarafından yapılan okul civar okullara göre iyi durumdadır ancak keske galatasaray üniversitesi yetkilileri elini bu okuldan çekmeseymiş, çocuklara her yıl düzenli olarak kitap ve giyecek yardımında bulunsalarmış.
  • arkadaslar sagolun okuma yazmamiz var hali hazirda internette bulunan galatasaray lisesine gecis sartlarinin yazili yonetmeligini biz de bulup okuyabiliyoruz.

egitimin icerigi, kalitesi, egitim ortami, kulturu, ogretmenleri hakkinda bilgi verebilen kisiler yazsin bir zahmet.
  • ilkokuldan liseye geciste ilk 10bininciden yüksek puan alanlar liseye gececek demek, çocugun %1lik dilime girmesi ve tahmini 460 üstü gibi puanlar alması demektir, puan konusu her sene degisiyor. tabi galatasaray lisesi %0.1lik dilimle türkiye birincisi olacak cocukları alan bir okul ama %1lik dilime girerek bu puanı alabilen bir cocuk da baska bir takım liselere de girebilir, oldukça iyi bir sonuc yani.
  • hakkında bilgi kirliliği çok olan en doğru bilgiye http://www.gsl.gsu.edu.tr/tr/yonetmelik adresinden ulaşılır.

öğretmenler meb tarafından atanmaktadır.
    liseye geçişle ilgili , aşağıdaki madde yeterince açıklayıcıdır.

madde 14 – ilköğretim okulundan mezun olan öğrenciler, genel sınavın yanı sıra kurum tarafından türkçe ve fransızca olarak öğretim programının tamamını kapsayacak şekilde yapılacak olan galatasaray lisesine giriş sınavına girerler. bu öğrencilerin galatasaray lisesine giriş sınavı kağıtları, genel sınavda 10.000 inci adayın puanına denk düşen puanın üzerinde puan almaları halinde değerlendirilmeye alınır. değerlendirmeye alınan sınavda başarı koşullarını yerine getiren öğrenciler, 9 uncu sınıfa yerleştirilirler.
    bu sınavın düzenleniş şekli, bölümleri, koşulları, değerlendirme sistemi ve başarı koşulları galatasaray üniversitesi yönetim kurulu tarafından çıkarılacak bir yönerge ile belirlenir

bir çocuğun bu kadar artıyla bir devlet okulunda okuması bulunmaz bir nimettir tabi kura ile ilgili çelişkileri saymazsak…
  • acaba çocuğumu seneye kurasına soksam mı diye düşündüğüm ve hakkında bir iki video seyrettikten sonra hayal kırıklığına uğradığım okul.

adı artık ilkokul bu arada.
    izlenimlerim okul vakıf namına tonla bağış topluyor ama her tarafı resmen dökülüyor , bir kaç öğretmenle röportaj yaptılar müdürleri dışında hepsi bildiğin yurdum öğretmeni bir ışık bir ekstralık görünmüyor.
    ilkokul birinci sınıftan itibaren fransızca öğretiyorsun mezunlarının yarıya yakını hazırlık atlama sınavını başaramıyor.
    mezun öğrenci ülkedeki ilk on bine giremezse liseye geçemiyor.

biri bana bu okulun neresi özel anlatabilirse sevinirim.
  • 597 numarasi ile kuraya katilamabilmek icin kapisinda bekledigim hayallerin egitim kurumu. (bkz: hayaller vs gercekler)
  • 2010 kurasında bir yaklaşık sonuçla ağzımıza sıçmış olan okuldur. kuraya gireceklere tavsiyem kura çekimine gitmesinler. evden internetten baksınlar. bir sparta prag maçına gitmiştim, bir de bu kura çekimine para verdim. galatasaray amblemine başka da kuruş çalışmaz aga.
hesabın var mı? giriş yap