• aç olunmamasına rağmen buzdolabının kapağını açıp mal mal bakıp sonra kapatmak.
  • alarmı, uyanılması gerekenden 1 saat önceye kurmak ve 60 dakika boyunca her 5 dakikada bir uyanıp alarmı ertelemek. böylece uykuda geçirilen vaktin daha iyi hissedildiğine, hazmedildiğine inanmak.
  • kitabı okumadan önce koklamak.
  • kapalı ortamda sigara yakılırken çakmağın önüne el konulması
  • yaz-kış fark etmeksizin uyurken kafamı komple yorgan - çarşaf ile kapatmadan asla uyuyamamak. ayakların dışarıda kalma olasılığı çok sıkça yaşansa bile. sabaha nasıl ölü çıkmadığım annemin kafasında hala büyük bir soru işareti. boğulma tehlikem olduğunu düşünüyormuş sürekli, özellikle yazın havanın 38-40 derece olduğu havalarda...
  • arabada kizilay istikametinde ilerlenmektedir.

b*:alper ya bende bi aliskanlik var simdi ben soyleyince garip gelicek ama bunu paylasmaliyim..
    a* :nedir ki?
    b:ben arabada otobuste falan giderken camdan disari bakiom
    a:eeee?
    b:elimde bi elektrikli testere hayal ediyorum ve tum agaclari kesiyorum sanki ama elektrik direklerine gelince duruyorum ki testerem kirilmasin
    a:hadi ya..ehehe...ben isin kilici kullaniyorum, direkleri de kesiyo.
    b:huh!biz kardesiz!
  • hangisini saysam bilmiyorum ki amına koyim. neyse, bi bismillah diyelim de. bi yerde kısmet zaten bu işler;

çok ciddi bir kendi kendime konuşma rahatsızlığım var. herkes kendi kendine konuşur ama bendeki öyle böyle değil. bayağı bildiğin kendime cevap da veriyorum söylenmekten öte. çalışmaya ilk başladığımda biri dedi ki toplantıya gitmeden önce "ulan adam şöyle derse ben ne derim" diye bi düşün, hazırlıklı ol. bi alırsın amına koyim ordan feyzi ki, piiii. ilk başta sadece iş yerinde uygularken birden hayatımı sardı bu lanet huy. her şeyin ama her şeyin senaryo kuruyorum kafamda. hadi yine kafamda kurduğum senaryo bi yerde sadece beni ilgilendiren mesele de bayağı bildiğin yolda yürürken filan oynuyorum lan senaryoyu. fısıldıyarak konuşuyorum kendi kendime. mimik filan da kullanarak üstelik. yolda millet beni görüp yol değiştirmeye başladı lan. bana o öğüdü veren amcık ağızlıyı bi bulsam amını dizine indiricem de kontağını kaybettim amın feryadının. inanıyorum lan böyle şeylere ben, 20 yaşıma kadar öcünün olup olmadığından bile emin olamadıydım zaten.

basit sorulara cevap veremiyorum sonra. yazarken değil ama, konuşurken. evet, hayır, ne zaman gibi bir soruya sanki nasıl diye sorulmuş gibi cevap veriyorum. net kafa sikiyorum yani. üstelik bunu tüm iş arkadaşlarım farketmiş, o derece belirgin vaziyet. gerçi istifade ediyor orospu çocukları. eskiden trabzonspor öndeyken topu hami'ye atarlardı ki maçın sonuna doğru ki topla oynasın zamanı yesin, aynı o hesap sıkıntıya gireceğimiz görüşmelerde soruları bana yönelttiriyorlar. 1 paragraflık cümle kurup sonunda kesin bi şey demiyorum lan. hadi türk kafası sikmek bi şey değil de ingiliz bir adam bana "çok basit bir şey sordum fakat bir takım anlamsız cümlelerle bir şeyler anlattın. dediğinden de bi sikim anlamadım" dedi. ben de dedim ki siktir git emperyalist piç dedim. go hom yanki dedim. irlanda çocuğuymuş oğlan, ağzımı yüzümü sikti.

çocukluğumda bi misafirlik zamanı helada susuz kalmışlığım var bi. lan böyle bi kepazelik olamaz. elin evinde yarm saat çıkamamıştım heladan. ondan beridir bilmediğim yerde filan helaya girersem muhakkak sifonu kontrol ederim. rezervuarın kaç saniyede dolduğunu hesaplarım. kesmez, yine sıkıntıya düşersem diye kenarda bir maşrapa filan ararım. artık iyice uzmanlaştım da üstelik. sifonda, rezervuarda arıza filan varsa tamir ediyorum. yalnız bu prosedürler çok zaman tuttuğundan ortama geri dönmek az sıkıntılı oluyor;

-deliğe mü düştün ortaam?
    +hımfs.*(sen ne anlarsın fizibilite etüdünden antilop siki)

gerçi bahaneyle bayağı bayağı tesisatçı oldum, meslek öğrendim. altın bilezik sonuçta.
  • alakalı alakasız her yemeğe yarım paket pulbiber dökmek. yemeğin tadını alamayacak, ağız içi tamamen felç olacak şekilde. içimdeki mazoşizm bambaşka.
  • telefonla konuşurken el kol hareketi yapmak..
    sayfa kenarlarına kedi merdiveni çizmek..
    tuvaletini yaptıktan sonra klozetteki şaheserine bakmak..
    kurşun kalemlerin arkasını dişlemek..
  • biriyle beraber yürürken aynı anda aynı adımı atmaya çalışmak. sağ sol nerdedir bilmeyince de işler biraz karışıyor ama çaktırmıyorum. alışkanlıktan öte takıntı sanırım.
hesabın var mı? giriş yap