• psikolojik şiddettir; yapılan kişiyi değersiz hissettirir.
  • başta size muazzam bi ilgiyle yaklaşan ve zamanla sizi de yükselten karşı tarafın her şey gayet yolunda giderken birden arazi olması durumu.

herhangi bir açıklama yapmaya bile tenezzül etmeyen bu kişileri katiyen sorgulamayınız.

bi kaç kez aradınız açmadı ya da mesaj attınız dönmedi mi; son kez 'ben de konuyu kapattım, artık yoluma bakıyorum' diye mesaj atınız ve gerçek anlamda yolunuza bakınız.

sizi sosyal medya platformları ve cep telefonu numaranız dahil olmak üzere her yerden engellemiş ve size son bir söz söyleme hakkı bile vermemiş olabilir.

sakin olunuz, 'yazık işte, allah bilir ne derdi var' diye düşünmeyi seçip, yaşananı kişisel algılamayınız.

hele hele 'ben neyi yanlış yaptım da bu benim başıma geldi' diye düşünerek özgüveninizi zedeleme hatasına düşmeyiniz.
    farklı bi şekilde davransaydınız da sonuç değişmeyecekti çünkü.

bi de bunların hayalet olmaktan sıkılıp geri dönmeye çalışan modelleri de var ki düşman başına.
    sakın ha kanmayınız, bir daha gidecek çünkü.

hayatınızdan gitmek isteyen kişi bırakın gitsin.
    giden hiç kimse sizin değerinizden bi şey eksiltmez.
    siz hala çok değerlisiniz ve ne kadar değerli olduğunuzu fark edebilecek kişileri hak ediyorsunuz.
  • debe'ye giren içler acısı saçma sapan entry'den anladığım kadarıyla erkeğin, sikemediği kızın peşini bırakması durumuymuş. *

hatta bir tanesi için ablamız çok endişelenmiş de, -öldü mü acaba, diye düşünmüş. *

yanlış anlamış da olabilirim. ama debe'ye dahi soktuklarına göre böyle bir şey olmalı, evet.

son olarak, daha fazla ironi yapamayacağım artık. sizin yapacağınız debe'ye ne desem ki..
  • ekstra ve komik bir kırılganlıktan öte kendini aşırı önemli görme sorunu sanırım bu. yaptığı iddia edilen kişi değil, buna uğradığını iddia eden kişi için konuşuyorum.

vay sen benim yazdıklarıma nasıl cevap vermezsin bunun adı şiddettir. git mahkemeye ver o zaman, şiddetin cezası olur.

bildiğin umursanmamayı gururuna yedirememek bu. 'siktir mal adam sanmışız seni de' de geç işte.
  • maruz kalan bir kadın için korkunç, inanılmaz, katlanılmaz, dayanılmaz gelebilir ama bir erkeğin buna maruz kalması vaka-ı adiyeden sayılır.
  • bir ilişki/arkadaşlık vs. içindeyken her şey gayet normal iken karşı tarafın bir anda sizinle konuşmayı kesmesi durumudur.
    siz gün olur mesaj atarsınız o cevap vermez, aramalar karşılıksız, başına bir şey mi geldi diye düşünmeye başlarsınız ve en son artık anlarsınız durumun ne olduğunu.
    üzülmeyin at gibi giden it gibi geri gelir diye bir söz var. ha burda geri gelir barışın hiçbir şey yokmuş gibi davranın değil, geldiğinde gerekeni yapınız (kendiniz için bunu yapın).
  • kendisini flörtçük ettiği kişinin babası/anası sanan yazarları içeren başlık yazmıyorsa yazma ara ara konustuğun gerçekte görmediğin insan ile ilgili sorumluluk alırsan üzülen sen olursun insanlar yalancı istediklerini alamayacaklarını anladıklarında maskelerini çıkarıp tüyüyorlar olayı bu sen olmazsan bir başkası olacak milyonlar var onun için acı ama gerçek
  • çok abartılıyor. bir love bombing ya da daha fenası gaslighting değil ama herkes o seviyelerle kıyaslıyor.

ghosting vardır arkadaşlar, hatta sadece yakın ilişkilerde değil pek çok alanda vardır. özgüveniniz düşükse, katlanması zor olur.

kendi değerinizi fark edin, sizi siklemeyeni siz de siklemeyin. bunu da bu kadar abartmayın; yeri geldiğinde herkes herkese yapıyor, siz de yaptığınız zamanları düşünün ve gülün geçin.
  • kürtlerde et yemek anlamına geliyor.
    -ne yapıyorsun keke ?
    +goşting
  • ben yapmıştım bunu, allah belamı vermesin, utanç, resmi özür bile yayınlayabilirim.
hesabın var mı? giriş yap