1432 entry daha
  • kendisini uzun zaman takip ettikten sonra bir yerde analizleri saçma geldiği için bıraktığım hesap. gıda mühendisi değil, kimya mühendisi değil. yaptığı analizlerin tamamını ürün etiketi okuyarak yapıyor ( ki ülkemizde zaten ürün etiketlerinde sorun yok, kim neden yapıyorsa yazıyor) asıl sorun da bu noktadan sonra başlıyor. sağlıklı beslenme, temiz ürün, katkısız gıda zaten tüm dünyada özellikle son yıllarda sömürülmeye inanılmaz açık konular. örneğin rafine şeker ibaresi yoktur denilen bir ürünün içeriğine bakıyor, hurma şekeri, meyve kurusu vs. hop sağlıklı. peki ya o sağlıklı dediğiniz ürünlerin nerelerden nasıl tedarik edildiğini biliyor musunuz ki millete sağlıklı deyip dayıyor bir de üstüne reklam parası alıyorsunuz. tüm dünyada gdo lu ürünler listesinin baş sıralarında orta doğu dan gelen hurmalar bulunur. kudüs hurması israil in melez tohumlarıyla elde edilmiş yapay bir türdür mesela. gıda denetiminin yeterli olmadığı ülkelerde ( iran, ırak, suriye vs.)bu hurmalar glikoza yatırılarak daha tatlı hale getirilerek pazara sunuluyor ve ihraç ediliyor. türkiye nin hali zaten ortada. bir de üzerine ülkemizin özellikle kuru meyvelerde pestisit, afla toksin cenneti olduğu düşünülürse varın siz karar verin rafine şeker mi yoksa bu devşirme, maskeli ürünler mi daha zararlı. bu alanda çok güzel bir yazı okumuştum bulursam buraya link bırakacağım ancak bu hesaplar yok mimarbaba , yeme içme dedektifi… hoplayananne, zıplayan bilmem ne… en az kara para aklayan fenomenler kadar ahlaksız hesaplar ve insanları sömürüyorlar. sağlıklı gıda arıyorsanız ata tohumu üreten, satan, direnen bir çok düzgün insan var onları destekleyebilirsiniz ya da gerçekten “organik sertifikalı” belgeli, içeriği belli ürünleri alabilirsiniz. kimsenin kimsenin aklına ihtiyacı yok.
  • etiket okur yazarlığına teşvik ettiği için ben de takip ediyorum. bu iş için gıda mühendisi olmaya gerek yok çünkü etiketler zaten halk için yazılıyor ürünün üstüne.

gel gelelim "çok önemliyim" tavırları çok itici geliyor.
    şöyle bir hava esiyor: koca koca firmalar işi gücü bırakmış, bu adamla uğraşıyorlarmış. çünkü çok büyük bir sırrı açığa çıkartmış. o avukatlar ordusu sadece bunu mahkemeye vermek için kurulmuş, başka kimseyi mahkemeye vermiyorlarmış...

son fatih altaylı olayı da buna örnek olmuş aslında. neymiş cevap hakkı doğmuşmuş. iyi bari adam programda adı geçen herkesi konuk olarak çağırıp dursun. fatih altaylının cevabı her ne kadar terbiyesizce de olsa verdiği "sen kimsin birader" mesajını doğru buldum. bir kanal/kişi önemli ise çok takipçili olabilir, ama tersi geçerli değildir. çok takipçili olmak tek başına -hangi konuda, hangi kanal olursa olsun- bir kişiyi/kanalı önemli yapmaz.

ve evet para aldığı ürünler için yaptığı yorumlardaki taraflılık çok göze batıyor.
  • tahammül sınırımı zorlayarak rasim ozan denen borazanın programındaki videosuna baktım. rok buna racon keser tonda soru sordu, patiswiss olayında hakkındaki iddiaları sordu.
    dedim rok bunu çiğ çiğ yer. ama var ya, bu adam bildiğin rahat. sülalesi rahat. soru onun işbirliği hakkında değilmiş de, patiswiss hakkında uzman görüşü sunması gerekiyormuş gibi bir giriş yaptı cevabına. lan ben iki üniversite bitirdim ha, bak biri çevre mühendisliği, biri veteriner. köpek gibi odaklanırım avıma, dikkat kesilirim, mimikleri ses tonunu karakutu gibi kayda alırım ve ben odağımı kaybettim, soruyu unuttum. hayatımda bu kadar gamsız bir demagog görmedim.
    çok tehlikeli bir megalomanla karşı karşıyayız.
    anına kodumun normie ve troll yuvası sosyal medyada olay şu:
    görsel
    hayata karşı hep otistik kalın
    #kimintarafındankandırıldığınızıbilin
  • paradedektifi.
  • adaletli yorumlar yapmadığını düşündüğüm için uzun zaman önce takibi bıraktığım hesap.
  • etiket okuyarak olayları çözen zehir hafiye.
    etiketler zaten üretici bilgilensin diye var; etiket üzerinde anlamını bilmediğin kodların ve maddelerin ne olduğunu da internete yazarak öğrenebilirsin. zararlıysa bile zaten adamlar bunu açıkça etikete yazmışlar, dedektiflik bir durum yok yani.
    dedektiflik olan, senin o ürünü laboratuvara götürüp analizini yaptırman ve yalanları ortaya çıkarmandır.
  • sikko bir herif.

iyi para yaptı ama.
  • kendisine inceleme yaptıran firmaları güvensiz bulmaya başladım.

bu adama parayla kendini övdürten firma çakallık peşindedir.
    bu adamın reklamları kötü repütasyon kaynağıdır benim için.
  • bu sosyal medya işi hep böyle. eskiden motorsiklet test videolarına bakardım oldukça objektif olurdu. yayıncılar para için firmalar ile anlaşmaya başlayınca hepsinin objektifliği bozuldu. para aldıklarını övüp para vermeyenleri gömer oldular. bu hesapta öyle oldu artık.
  • eşyanın tabiatı gereği paralı değerlendirme işine girdiğinde objektif olması beklenemez. kaldı ki amk google ortada eğer içindekiler konusunda emin değilsen alır okursun, elin adamı sana hizmet diye başlar, parayı gördüğünde koyar geçer.

reklam ajansları iyi çalışıyor olsa gerek youtube da falan adamı hayvan gibi savunan yorumlar var. money talks arkadaşlar, kim sallar senin sağlığını sen sallamazsan.

debe entrysi on numara özetlemiş, burada yine yazan arkadaşlar da vardı elemanın tehditvari reklam isteklerini.

bir de bu işte ciddiysen alırsın bir tane gıda mühendisi bir de kimya mühendisi, adam akıllı değerlendirmeler yazarsın ama yt'den x'ten instagramdan gelen reklam gelirleri kesmemiş demek ki sponsorlu içeriklere yapışıyor.
58 entry daha
hesabın var mı? giriş yap