• gibi (dizi) dizisinde ramo babanın vefatı üzerine, babanın sevenleri tarafından yapılmış kürdilihicazkar beste. keşke tamamı yayınlansa, ekranları başında biz de yad ederdik *

gidişin hicrandır ramo baba

güfte;

hani dünya turu yapacaktık,
    şimdi yapayalnız kaldık,
    kederin eyliyor neşe....
    gidişin hicrandır ramo baba
  • “ramo baba kötü giyinirdi ama giyinmeyi severdi.”

hoşçakal ramo baba!
  • --- spoiler ---

iyi silkeliyorlar yalnız ilkkan ile yılmaz'ı.

--- spoiler ---
  • popçu ümitcan tarafından icra edilmiş eser. ümitcan kardeşimizi de tebrik etmek gerek, çok güzel bir yorum getirmiş.

seni yerim gibi türk popuna yön verebilmiş bir şarkı sonrası, gidişin hicrandır ramo baba gibi bir eserin altından bu şekilde kalkmak ümitcan kardeşimizin ne denli büyük bir sanatçı olduğuna delalet olsa gerek.
  • --- spoiler ---

ramo baba bir tütün eksperiydi. aynı zamanda 1961-62 senelerinde peru büyükelçimiz olarak görev yapmıştı. dalmayı ve satranç oynamayı sever, ekmeğini ayakkabı tamir ederek kazanırdı.

- kimmiş lan bu adam ?
    + oğlum ben takip edemiyorum hiçbir şeyini

ramo babanın çok geniş bir çevresi olmasına rağmen kendisini mizantropist olarak tanımlardı. ürkek ve sığ bir adamdı. aynı zamanda tutumlu ve çıkarcıydı ama yedirmeyi severdi. öyle değil mi arkadaşlar ?
    bir gün tibet'te tarihi eser kaçırırken yakalanmış, beni aramış; benden yardım istemişti. ancak ben ona geri dönememiştim. tam 34 sene hapis yattı. nur içinde yatsın.

--- spoiler ---
  • kirli hicran gömleği belki de en az ona; ramo baba'ya yakıştı... sanat düşkünlüğü nedeniyle yıllarca yattığı tibet cezaevi'nin kasvetli duvarları bile ayakkabı sevdasını gölgeleyemedi. ah ramo baba ah....özlenenlerdensin!
  • şarkıyı söyleyenin sesine bayıldım. kimdir bilen var mı?
  • makamı kurdihicazkardır. şarkı sözleri verilince ilkkan 'ın takıldığı nokta bu olmuştur.
  • dizide kürdilihicazkar diye geçer ama aslında nihavenddir..
  • şarkıyı söyleyeni bulabildik mi ? muhteşem bir sesi var
hesabın var mı? giriş yap