• bir barry levinson filmi, başrollerde robin williams ve vietnam... bu da hayat guzeldir türü bi filmdir. viyetnam'a askere gönderilen bir dicey, radyo yayınlarında türlü komiklikler yaparak, dört bir yana nam salar, fenomen olur.

  sawaşın hiç kötü yönünden bahsetmez, sevgi aşılar, dosluk, umut, galeyan şırınga eder halka, yüzünden gülümsemesi eksik olmaz. fakat kazın ayağı öyle değildir, öyle değilse nasıldır... filmi görmeq gerekir, annatmaq olmaz.

  radyo'daki programının açılışında "guuuğğğğğd mworningg vayetnaaaaam" diye bağırması mahalle maçlarındaki hem hakem-hem manav olan şahısların bile diline yerleşmişti. ayrıca rabin wilyımz, bu filmle oscar'a aday olmuş fekat alamamıştı, sawaş karşıtı bi filmde sayılabilir. yeri gelince sayınız.
 • barry levinson' un ( ve bence aynı zamanda robin williams'ın ) en iyi filmidir. çocukken izlenip bir daha unutulmayan filmlerdendir, çocuk haliyle izlendiğinden genelde robin williams' ın dj' lik yaptığı anlar zevkle izlenip, gerisi biraz sıkıntıyla takip edilir.
  kuşkusuz ki filmin en unutulmaz anı hafif asi robin williams karakteri yerine djlik yapmak isteyen hadi uluengin muadili subayın "bütün kalbimle komik olduğuma inanıyorum!" dediği andır.

  ve tabiki "i feel good" eşliğinde güne başlayan askerleride akıldan çıkarması kolay değildir.
 • "the wrong man. in the wrong place. at the right time."
 • filmden hatiri sayilir bir replik, buyrun, adini verenlerden hatta
  adrian cronauer: goooooooood morning, vietnam! hey, this is not a test! this is rock and roll! time to rock it from the delta to the d.m.z.!
 • rage against machine in ünlü şarkılarından biri...
 • bir zamanlar kanal 6 da hayli sık yayınlanan bir filmdi.
  tüm o aksan taklitlerinin tadına varabilmek için dublajsız seyretmek farzdır.
 • robin williamsın çok büyük bi zevkle radyo istasyonundan insanlara seslenişi. gerçekten çok candandır. arkasından da hep gaz parçalar gelir..
  (bkz: i feel good)
 • 28 mart 2004 yerel seçimleri sonrasında geceyarısı sularında hallmark'ta yayınlanan sıcak bir film.
hesabın var mı? giriş yap