sorunsallar (1)
13539 entry daha
 • benim anlamadığım chp yi atatürkçü çizgiye sokmaya çalıştı ise neden ittifaka katıldı? ittifak "atatürk" programından çok çok çok uzaktı.
  akp nin bile çok daha fazla vurgusu vardır ittifaka göre.

  her gün "sığınmacı" tweetleri atmak "atatürkçü" çizgimidir.

  ekonomi berbat iken,çevremizde o kadar sıcak gelişmeler varken bunlara dair bir programı, bir planı, bir geleceği yokmudur yau partisinin? hakikaten sığınmacı tweetlerini görmekten sıkıldım. ona dair etkili bir program da yok üstelik. mancınık ile siyaset olmaz. populist olur ve kitlelere ulaşamazsın

  seçenek olmadığı için insanların gözünde büyüyor. ben de istiyorum kendilerini geliştirsinler atatürkçü çizgide ama o çizgide olmak için çok daha fazla çaba gerekiyor. nacizane beklentim onlardan budur. insanlar bir arayış içinde ve insanımız hayal kırıklığını hak etmiyor. insanlara ümit olmak gerekiyor. y-chp o kadar başarısız ve programından saptı ki sığınacak bir liman oldu zafer partisi insanların gözünde
 • atatürkçü uluscu seküler milliyetçi artık ne derseniz insanların büyük arayışta olduğunu görüyorum, seküler milliyetçiler ülkücülükten ve siyasal islamdan nefret etmiş durumdalar.
  seküler milliyetçilik vaad ettiğinde oy oranı dramatik olarak artacaktır. önünde mhp 2.0 olmak yerine alevilerin yahut inançsızların kafayı din ile bozmamış her grup insanın da temsilcisi olma yolunu izlerse, bu sosyal yapıyı arkasına aldı mı chpden yüzde 5 iyipten yüzde 4'e yakın oyu alıp patlatır bu partiyi yüzde 12'lere ulaşır. profesöre cahilce öneri vermek hadsizlik ama ben toplumda bunu görüyorum. mhp'ye gidecek oyları çelebileceği gibi kıyı hattında görünür hale gelebilir. bugünun lise öğrencileri sıradaki genel seçimin seçmenleri gençlerde bu dünya görüşüne oldukça yatkınlık var. chp de lider değişimi yaşanmazsa 3. parti konumuna gelmesi mümkün.
 • bugün haber sitelerine yazdığı bir tweet düştü. kendisi "bu sığınmacıları eğer devlet yollamaz ise millet yollayacak" yazmıştı. bunu bazı haber siteleri kışkırtıcı bulmuş. aslında tam tersi, olaylar o raddeye gelmeden bitirilsin diyor ümit özdağ ve bunu da yeni söylemiyor, uzun zamandır dillendiriyor.

  bu sözün çıkış noktası da şöyle bir olaydı:

  ümit özdağ suriyelilerin bıçaklayarak öldürdüğü bir türk gencinin ailesine taziye ziyaretine gidiyor. baş sağlığı dileklerini iletip, aileyle tokalaşırken merhum gencin bir akrabası ümit özdağ'ın koluna yapışıyor ve şöyle söylüyor:

  "bu işi siz mi bitireceksiniz, yoksa biz mi bitirelim?"

  ümit özdağ yıllardır bu iş buraya gelmesin diye uğraşıyor. suriyeli araplar neden türk olsunlar ki? neden entegre olsunlar bizim toplumumuza? böyle bir istekleri de yok zaten.

  özellikle ak parti seçmeni aklını başına almalı. "yine göçmen sorununu da çözerse reis çözer" modundan bir an önce çıkmalı.

  eğer bu gerçeklikten uzak göçmen politikası böyle sürdürülmeye devam edilirse, birden alevlenen sokakları bir reis değil, on tane reis olsa bile söndüremez.
 • şu anda tele 1'de hakan aygün'ün sorularını yanıtlamaktadır.

  https://twitter.com/…isi/status/1664918180572061696
 • şu anda tele 1 yayınında yargı dağıtan gayriresmi ana muhalefet lideri.
 • yasin aktay'ın geçici sığınmacılar için yakın tarihte "türkiye'ye entegre edilmeleri gerekir" demesi üzerine az önce tele 1'de;

  "yasin aktay türkiye'ye entegre olabilmiş mi acaba?"

  diyerek lafı oturtmuştur.

  yasin aktay denen herif geçtiğimiz günlerde şöyle demişti;

  (bkz: sığınmacıları göndermek yerine entegre etmek)
 • çok zeki adam. verdiği cevaplar vs. bunu gösteriyor. ırkçı deniyor ki bence değil. ülkede 20 milyon şüpheli militan var ve bu arttıkça artıyor. normal olan bu adamın tepkisi zaten bizim uyuşukluğumuz anormal olan. işgali ne kadar sessizce karşılıyoruz. bu adam ulus milliyetçisi. ülke içindeki etnik kimliklerle derdi yok. kaçak, sığınmacı ve sınır güvenliği konusunda haklı olarak tepkili. bu ülkenin öncelikli sorunu ekonomi falan değil tam olarak budur.
 • kendisine akıl vermek belki bize düşmez ama olur da buraları okuyorsa veya birileri okuyup da kendisine iletiyorsa eğer;

  üstteki birkaç yazar arkadaşın da belirttiği gibi, şu anda seküler milliyetçiler kendilerine parti arıyor. eğer bu boşluğu görüp de, buna uygun siyaset yaparsa büyük bir boşluğu doldurur ve oy sayısını katlar.

  tabi bunu yapmak, zafer partisi içindeki kimilerine göre islamcı, kimilerine göre aşırı islamcı bazı kişiler ile bu pek mümkün değil. twitter'da zafer partisi üyesi kimlerin ne yazdığı mevcut.
 • hocam belki bir gün buraları okursun diye yazıyorum, biz senin anlatmak istediğini, bu ülke ve millet için kurduğun hayalleri ve yaşadığın çekinceleri çok net bir şekilde anlayanlardanız. yüzde 2.23'ten biri olmaktan gurur duyuyorum. umarım bu şekilde devam edersiniz.
hesabın var mı? giriş yap