• yarılmak, çok gülmek, dalga geçerek gülmek manalarını bir arada içeren söz öbeği..
    "ahmet kafasını kazıttıktan sonra güneş altında 3 saat uyuyakalınca götümüzle güldük."
  • arkadan çıkan gazların gülme efekti oluşturması
  • agiziyla osurmak ne kadar imkansizsa götüyle gülmekte ayni derecede imkansizdir...
    bu sözün çikis noktasi osurugunu tutamayan bir ata tarafindan söylenmistir...
    -.... adam da demis ki, olsun ben zaten yürüyerek gelmistim.. ahha aha..
    -ehh he... zooarrttt...
    -ohaa lan, igrençsinnn.. biz burda fikra anlatiyoz adam gibi sen suratimiza osuruyorsun..
    -ahaa ha. ne alaka ya .. götümle gülüyordum ben...
    -he pardon.. bende sey sandim.. kusura bakma abi..ama anlamadim senin kahkahan neden böyle bok gibi kokuyor???
  • ağzını açıp da gülmeye, çeneni yormaya değmeyecek kadar büyük saçmalıklara verilmesi en uygun tepkidir. hatta ve hatta lafda kalmamalı, pantolon indirilip kaş göz çizilmiş popo muhatabına gösterilmelidir.
  • hayatın bize her daim yaptığı eylem...
  • işitme organlarının da aynı bölgede olduğunu anladığımız kişilerin abartılı eylemi. lafı götünden anlayıp götüyle gülen kişilerin aslında oturma organları ile kafalarının yer değiştirdiği sonucunu çıkarabiliriz. (ks: göt kafalı)
  • zaman zaman bizi dumura uğratan olaylara verdiğimiz tepkidir.
    (bkz: http://www.ntvmsnbc.com/id/25243558/)
  • bu deyimin nereden dilimize girdiğini bilmem ama ingilizce de laughing my ass off hatta lauging my fucking ass off diye bir kalıp olduğuna şahit olmuşumdur. chat dilinde de kısaltması olan lmfao sıkça kullanılmaktadır ve türkçeye çevirirsek gülmektem kıçım yerlerde sürünüyor diyebiliriz.
  • karşıdaki insan tezat içeren söylemleri bir arada kullanıyorsa yapılması çok zevkli olan eylem.
  • gulerken vucudunun uretım ve boshaltım organlarının bulundugu kısmının arka sasesını kullanmak demektır.tarihe goz atıldıgında bu eylemı tam manasıyla uygulamayı becerebılen pek kımseye rastlanmamısh olsa da, insanoglu bir yolunu bulur devamlı gotuyle guler. *
hesabın var mı? giriş yap