7838 entry daha
  • salak mısın, zekasız mısın, nesin? kendi ülkende nerede kırmızı halıyla karşıladılar seni, süzme? kim verdi kalacak yeri, işi?

bir kere geldiğiniz hayatta en azından şunun için cesaretli olun.

abd'de şartsız koşulsuz çalışma izni veren karttır. dil, meslek size kalmış. vezir de eder, rezil de.
  • 2022 talihlisi olarak, isteyen herkesin ekraninda; “you have been randomly selected for further processing in the diversity immigrant visa program for the fiscal year 2025.” yazisini gormesini dilerim.

kazandim rehavatini atar atmaz, ds-260 formunu hizlica submit edin, 2020’den beri ankara tarafindan az gocmen vize randevusu verilmesi sebebiyle kazanan talihlilerin cogu vizesini alamiyor.
  • ulan şu sadece pasaportlular başvuru yapabilir kuralını dava açıp iptal ettiren ve amerikada yaşama amacı bile olmayan, çıksa da gitmeyecek on binlerce kişinin daha başvurmasına sebep olanların da,
    öylesine başvuranların da,
    uzak akrabasına komşusuna başvuru yaptıranların da taa **** dedirten çekiliş .
    kesin gitmiş ingilizce bilmeyen,keko,çıksa bile gitmeyecek,zevkine başvurmuş birilerine çıkmıştır.
    bunlardan olmayıp kazananları tebrik ediyorum.
  • çıksada bir sikim yapamazsınız. abd ye gidecek olan adam bunu beklemez zaten. ayrıca 3 entriden 1 i çıktı şeklinde. yalanınızı sikiyim sizin. toplasan 2 bin kişiye çıkacak türkiye de, ekşiye bakarsan sanki 200 bin kişi kazanmış.
  • yıllar önce pasaport olmadığı için başvuru yapamamıştım. sonra geçerliği en uzun pasaport'u aldım, hemen ardından başvuru için pasaport gereğini kaldırdılar ve o günden beri her sene yüzbinlerce insan ingilizce bilmeden üşenmeyip sırf ipneliğine başvurduğu için belki bugün yine "not selected" yazısına bakıyorum.

dil, din, ırk, cinsel yönelim, saç rengi fark etmeksizin, bunda emeği geçen herkesi anasının amına geri sokup peşinden gelmek istiyorum.
  • gitmeyeceği belli olduğu halde başvurup binlerce insanın hakkını yiyen karaktersizlerin de çekilişine katıldığı amerika vize şeysi.

sokuğun teki yazmış üstte "2. defa çıktı ama yine gidemeyeceğim" diye. hayır yazdığı zaten yalan da niye kendine sövdürüyorsun sik kırığı.
  • keşke hac kurası gibi katsayı sistemi olsa dediğim çekiliştir.

hac kurası bu açıdan çok daha adil bir yöntem oluyor.

yıllar ilerledikçe çekilişte adınızın çıkma oranı artıyor.

örneğin: 7 yıldır kurada çıkmayan kişinin ismi tam 49 kez kuradaki döngüde bulunmuş oluyor.

green card'da ise her yıl kuraya
    tek çekiliş hakkıyla katılıyorsunuz. isterse 10 yıldır çekilişe katılıyor olun.

ama merak etmeyin abd başkanı olduktan sonra ilk düzelteceğim işlerden birisi budur. tamamen diyanetin uyguladığı kura sistemine geçeceğiz...
  • ülkemizde yerleşik abd elçiliğinde sıra bulamadığı için bu loto çıkan vatandaşlarımızdan bazıları önce abd elçiliğinde bizdeki gibi hayvani sıra olmayan başka bir ülkeye gidip haklarını ve görüşmelerini oraya naklettirerek oradan vize alabiliyormuş.

ulan loto bile ülkemiz için eziyete döndü be. bu güzel ülkemiz artık bir an önce normale döner umarım.
  • bünyede bağımlılık yaptı. hac kurası bekleyen müminler gibiyiz şu an ailecek
  • kendisine iki kez green card çıkmış biri olarak yaziyorum. belirli bir gelir seviyesinde iseniz ve duzgun bir isiniz varsa abd size bir sey kazandirmaz, ancak standartlarinizi dusurur. simdi bunlari aciklayacak uzun bir entry doseyecek enerjim yok fakat abd’de gordugum bir kac mutlu gruptan bahsedebilirim. ılki asgari ücretle çalışan, ezilen tipler. burada et yiyor, ot iciyor, arabaya biniyor biraz da birikim yapiyor mutlu oluyorlar. ıkinci grup, dini inanci, politik duruşu ve cinsel yonelimi sebebiyle dislananlar. kendilerine daha ozgur bir ortam buluyorlar. ucuncu grup zaten cok parasi olan yatirim yapan bir orda bir burada takilan tipler. onlar her yerde mutlu zaten.

gordugum mutsuz tipler ise amerikan rüyasına inanip isini gucunu birakan beyaz yakalar. hep ah turkiye diye ic gecirir, aglarlar. bu grubun konforu ciddi anlamda duser burada. siz bu gruptaysaniz cok da seetmeyin fakat meksika’dan gelen binlerce gocmen sonrasi asgari ucretlilerin de amerikan ruyasi yakin gelecekte bitecek gibi görünüyor. neticede is konusunda rekabet edeceginiz insanlar guney amerika ya da çin’de saati 1 dolara calisan garibanlar. kapitalist sistem en ucuza calistiracak tipler ariyor dogal olarak. burada saati 10 dolara calismak, giderleri dusununce asgari ucretliyi de tatmin etmeyecektir. bol sans yine de!
105 entry daha
hesabın var mı? giriş yap