• müzik derslerinde öğretilen abik gubik şarkılardan biri. mutlu mutlu kırlarda koşturan gülseren in eline gülün dikeni batar ve işte o zaman şarkının havası karanlık bir hal alır. aah ah tabii 2. sınıfta flüt çalmaktansa o şarkıyı söylemeyi tercih ediyorduk bir çoğumuz. hala kulaklarımda melodisi hatta.
 • sen hiç ateşböceği gördün mü de demet akbağ ın canlandırdığı karakter.
 • gül seren kişi
  (bkz: sen hiç ateş böceği gördün mü)
 • rimi rimi ley isimli uyduruk sarkiyla 2005 eurovision sarki yarismasinda turkiye'ye temsil edecek olan sarkici. fransa'da okumus, album falan doldurmus.
  http://www.gulseren.net/
 • eurovision da söyleyeceği şarkı rimi rimi leygibi abidik gubidikbir şarkı yerine, dünyanın en güzel şarkısı olsaydı da şansımız olmaz bu kadın söyledikçe diye düşündüğüm , sevimsiz bulduğum insan.
 • 10 cocuklu kadın goruntusune sahip, keske o ceketi cıkarmasaydı diye hayıflandıgımız ses faciası. trt'nin eski ruhunu hoplatan fransız bozması amator sarkıcı
 • mahallenin çıtı pıtı kızıyken gurbetçi bir adamla evlenip giden,çoluk çocuğa karışıp yıllar sonra kilo almış vaziyette görülen insanları hatırlatan şarkıcı
 • "erovizyon seçmelerine iğrenç bir şarkıyla katılmak" gibi büyük bir günah işledikten sonra, bir de üstüne üstlük "seçilen" (bkz: etken ve edilgen fiil arasındaki farklar), bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de kilo fazlası olan insan. (bkz: cık cık cık) rating maymunu magazin programlarının yeni gözdesi olması bir yana, "televizyonda yüzüm gözüksün..." arzusundaki binbir türlü abuk subuk şarkıcının dart tahtası işlevi de görmektedir.

  bir de 80lerden beri evinden çıkmamış, seçmeler boyunca sadece "eee öö, doğu batı sentezi... evet... türkiye reklamı. hmm... zzzzzz...." harf öbekleri beyinlerinde ordan oraya tilt etmiş zavallı trt jürisi var ama -aşağılanmaları bu kız kadar zevk vermediğinden olacak- pek dem vurulmamakta kendilerine.

  şarkının iğrenç, trt'nin suçlu, gülseren denilen zatın da çaresiz olduğu bu kadar barizken neden üstüne gidiliyor anlamıyorum pek.. hangi şarkıcı "evet, çok kötü bir şarkı, ve bunu söylicem. eeee, napalım işte" diyebilir ki zaten...

  birşey değil, mazhar alanson gibi müzisyenlerin dahi ağızlarına rating çubuğu tutulduğu zaman "o kız o basenlerle biraz zor 1. olur eheehhahahaha..." şeklinde yaptıkları hassas ve şahane yorumlar var, asıl bunlara pek bir bayıldım.
hesabın var mı? giriş yap