• tatilini bitiren gurbetçi bir abimizin dönüş yolundaki söylemidir

kaynak : https://twitter.com/…?s=21&t=vfvys7b2lzacupamrrtweg
  • doğru diyor. avrupa bildiğiniz avrupa değil. siz ne hayal ediyorsanız 10 katı daha güzelini hayal edin. öyle bir avrupa
  • allah yardımcısı olsun dayının. durumum olsa yardım ederdim. umarım bu videoyu gören almanya dayıyı mutlu olduğu ülkemize gönderir.
  • (bkz: #126544333)

tanım: avrupa hakkındaki düşüncelerini açıklayan gurbetçi.
  • bizim bildiğimiz avrupa'da olmaması gereken, araya karışmış birinin açıklaması.

ciddiye almayın.

bizim bildiğimiz avrupa, bizim iktidara üzerine para verip sığınmacı kaçaklara baktırıyor.

bizim sınırdan geçip kapağı avrupa'ya atmak isteyenler için yunanistan'a silah verip bize geri ittirmelerini sağlıyor.
  • burada kal da birlikte şükredelim amk demek istediğim gurbetçi mi şükürcü mü üfürükçü mü belli olmayan birinin zırvası. kendisinde damat berat tavırları var.
  • bu gurbetçilerin yaşadıkları yeri kötüleme huyu bir türlü bitmedi. sanki adamı zorla tutuyorlar orda.
  • (bkz: tabi lan manyak mısın)

bu çok dertli çember sakallıya "ya türk ya alman vatandaşısın, tarafını seç" denilse topu hiç sektirmeden şutu almanya'ya çeker.

açlığın, kuraklığın ve küresel ekonomik krizin baş verdiği milenyumda, savaş sonrası doğan baby boomer'ların sefasını sürdüğü "salla başını al maaşını" etkinliği de sona ermek üzere.

devletler bir şekilde boşanmış ailenin şımarık piçi gibi bir anneden, bir babadan harçlık alıp yolunu bulan bu tiplere acilen önlem almalı. bu adamların çoğu hem çalıştıkları ve yaşadıkları almanya'dan hem de türkiye'den emekli maaşı almaktalar. hem de senede belki bir kere uğradıkları "cenned vadan"larını hunharca yağmalamaktalar. bunların getirdiği döviz vs. kasadan yan cebe konulanlar yanında devede kulak kalır.

demem o ki, ya alman ya türk vatandaşı olup; dizini kırıp vatandaşı olduğun memlekette kalacaksın. neredeyse 60 sene geçmiş hala tezek topladığın köydeki kafanla almanya'da kazanayım insan gibi yaşayayım ama türkiye'ye gelince "ama parağ yoğuuu kiiiee, acız" diye kendimi acındırayım ama orada kazandığım ciklet parasıyla burada krallar gibi yaşayayım, memlekette kendim gibi vasıfsız ve parasızlara hava basayım. iyi ki sosyal medya var da çocuklar kimin ne bok olduğunu çatır çatır biliyorlar artık.

bunların sahip olduğu tüm türk vatandaşlığı hakları ellerinden alınarak mevcut oldukları ve "düzenimiz var yiğenim" dedikleri yerlere kovalanmalıdırlar. her köşe başında "evropa çoh kötü" diyenlere de "tamam madem avrupa çok kötü gel cennet vatana toprağğğam" denmelidir.

dediğim gibi kaynakların kıt, talebin ise zirvede olduğu şu dönemde, hiç kimse bu asalakların menfaatini gözetmek zorunda değil. almanya'da kalacaksan buradaki malın mülkün üzerinden "euro" olarak vergini ödeyeceksin ya da malı mülkü satıp basıp "acı vadan"a döneceksin.

bu memleketin öz çocukları sizin bayatlamış mağdur edebiyatınızı çekmek, hele ki yaşamadığınız ülkenin kaderini belirlediğiniz oylarınız yüzünden sürünmek zorunda değil.
  • arı sineğe hiç bir zaman bala konmanın boka konmaktan daha güzel olduğunu anlatmazmış. bu orosbu evladı gurbetçilerinki de o hesap. hem oy verip hayatımızla oynuyosunuz hem de her seferinde taşşak geçer gibi açıklamalar yapıyosunuz sizin ben ananızı sikeyim orosbu evlatları. sizin oy attığınız o reisiniz gençliğimizi çaldı gündüzleri candy crush oynayarak akşamları imdb de 2 puan almış köpekbalığı filmleri izleyerek geçiyor ömrüm. yarak gibi bi hayat yaşıyoruz sayesinde. ahirette iki elimde yakanızda lan orospu çocukları sizin ananızın amına lahmacun küreği sokayım ben.
  • sakal traşından ne olduğu belli.* şükürlükse gel kendin otur , ben senin yerine avrupada yaşarım;)
hesabın var mı? giriş yap