• sadece kemalistler değil böyle düşünen tüm davarlar ciddi anlamda sıkıntılı insanlardır. bu psikolojiyle bakarlar her olaya, biz daha iyisini düşünüyoruz ama cahili ikna edemiyoruz, onun seviyesine inemiyoruz kafası.

neymiş ülkede demokrasi yokmuş. paran var mı kardeşim? git parti kur, siyasete gir. bak ali babacan yaptı.

neymiş ülkede adalet yokmuş. devlet memurları, khk lılar zart zurt. askerlere de yaşam yok, ölüyor adamlar. ulan devlet memurluğu fetöyle vs. en ufak bağlantıyı kaldırmaz. kalkmışsın bu adamlara adalet yok, olmaz tabii.

neymiş efendim, ülkeyi liyakatsizler yönetiyormuş. evet liyakatsiz ama fetöcü olmayan insanlar yönetti bir dönem. şartlar bunu gerektiriyordu.

yani senin gibi sağda soldan sikindirik fikirleri her fırsatta kafana sokmaya çalışan dandik duayenlerin fikirlerini sünger gibi yutup burada kendin fikrin gibi anlatman gerçek cehalet dostum..
  • pkk kilicdaroglu ile birlikte video yapmis alin izleyin yalanina inanan secmene cahil sifati az bile gelir.
  • canan kaftancıoğlunun babala tv'de pkk kurucularindan sakine cansız denen ucube için gözyaşı döktüğünde gık edemeyen kılıçdaroğlu'nun daha pkk ile video çekmesine ya da montaja ihtiyacı yok.

ayan beyan ortada olan şeyler için yokmuş gibi davranan bu cahil kesimin diğer kesime cahil demesi ağır ironiktir.
  • kemalistler demiyor ki. bilim söylüyor bunu. iq ortalaması dünyanın en düşük ülkelerinden biriyiz. cahillikte de zirvelerdeyiz. tabii bu cahiller bilime de inanmaz.
  • aynı cehalet kendilerinde de var. aday olmasın diye kampanya başlattığınız adam aday olduğunda neden desteklediniz? bu kadar mı koyunsunuz?

madem atatürkçüsünüz, neden atatürk milliyetçisi sinan oğan'a oy vermediniz de hdp den oy isteyen kilicdarogluna verdiniz o halde?

edit: bazıları yazmış ki ogan'ı gördük. tamam da ogan'ın erdoğan'ı destekleyeceği bilinmiyordu ki (hatta belki kendisi dahi emin değildi ikinci turda kimi destekleyecegini).
  • yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor gibi bir başlık.
  • haklı kemalistlerdir. evet, halk cahil.

yıllardır bu cahilliğin ceremesini çektik, halen de çekmeye devam ediyoruz. ne oldu yaram çok mu zoruna gitti?
  • trolcük, seçmenlerin hangi öğrenim durumlariyla hangi partiyi tercih ettiklerine dair araştırmalar var. aç oku, tatava yapma.
    örnek
  • ben değilim.
    halkımızı son derece modern ve kültürlü buluyorum. entelektüel seviyemiz ülkecek çok yüksek. halkımız eğitimli,bilinçli ve medeni.

beğendin mi?
hesabın var mı? giriş yap