• cumhurbaşkanı başdanışmanı, gençlik ve spor bakan yardımcısı, vakıfbank yönetim kurulu başkan yardımcısı, eski akp milletvekili hamza yerlikaya’nın sahte lise diploması kullanması olayıdır. mahkeme kararına göre, ortaokul mezunu yerlikaya, sahte lise diploması kullanmış.

link

o değil de, sözlükte tapınılan ibrahim kalın gibi yüce (!) insanlar bu ahlaksızlıklara tek bir söz edememiş mi?
  • okurken ben utandım, bu nasıl bir sahtecilik? oha!! demekki adamlar her alanda.... diye başlayan ardı arkası tükenmeyen deli cümleler dönüyor kafamda.

haberde şöyle bir detay var:

--- spoiler ---

"sanığın kullandığı diplomanın sahte olup, bu sahteliği yapanlarla dayanışma içine girdiğine, bu suça katıldığına dair herhangi bir delil yoktur."

--- spoiler ---

ya hu güzelim adam kendisinin lise okuyup okumadığını bilmiyor mu? okumadığı lisenin diplomasını kullandığına göre, ne demek "bö söçö kötöldöğönö döür hörhöngü bör dölül yök." daha ne yapsın suç teşkil etmesi için?

edi büdü: bakın arkadaşlar; “hamza yerlikaya'nın, sahte diploma üretilmesi ile iglili süreçte işbirliği yok, buna dair delil yok. bunu üreten kişi kendisi değil” anlamışım değil mi? :) bu konuda mesaj atmayın artık , minnoş parmaklarınıza yazık.
  • adam 4 ayrı yerden 60bin dolaylarında maaş alıyor. sahte diploma konusunda örnek aldığı birileri var demek ki bu kadar rahat davranıyor.
    yakında kendine bi makam daha verip cumhurbaşkanı kadar almasını bekliyorum.

*adam kelimesi formaliteden kullanıldı.
  • imam osurursa cemaat sıçar dedikleri bu demek ki.

(bkz: açık lise)
  • "asrın güreşçisi"nden, asrın sahtecisine evrilmek bu olsa gerek.
    yazık vallahi bu kadar alçalmamalı bir insan.
  • şimdi google'da "dine göre haksızlık" yazınca ilk sayfanın ilk sırasında dergi.diyanet.gov.tr adresinde yayınlanan bir makale çıkıyor.. aramaya erinenler için ben aşağıda ayıkladığım 3 paragrafı yazıyorum.

makale ismi "haksızlığa karşı susmamak" ve ilk cümle şu;

“ve asla zulümde ısrar edenlere meyletmeyin. yoksa, (ahirette) ateş size dokunur. sizin allah’tan başka dostlarınız da yoktur. sonra, yardım da göremezsiniz.” (hûd, 113.)

son iki paragraf ise şöyledir;

`:ne var ki, zaman zaman insan çevresinde meydana gelen haksızlıklara karşı duygusuz ve duyarsız bir hale gelmektedir. hak, hukuk tanımayanlara karşı pasif ve sessiz kalmaktadır. bazen bunu, zalimin, zorbanın oluşturduğu şiddetten ürkerek yapmaktadır. belki de ona karşı duygusal ve düşünsel bir eğilim de gösterebilmektedir. zamanla onun yanında yer almakta ona dayanarak hayatını sürdürmektedir. bazen onların yaptığı bütün haksızlık ve zulümleri görmezden gelebilmekte hatta onlara yardımcı olabilmektedir. işte kur’an, insanı bu durumlara karşı uyarmakta ve son derece dikkatli olmaya çağırmaktadır. (hûd, 113.)

ayet, zalimlerin yanında yer almak, onlara destek çıkmak şöyle dursun, onlara karşı duygusal bir eğilim içerisinde bulunmayı bile yasaklamaktadır. çünkü duygusal yöneliş, zamanla haksızlıklar karşısında sessiz kalmaya, hatta destekçi olmaya kadar götürebilir. bu bakımdan ayet, zulüm ve haksızlıklara karşı net bir duruş ve kesin bir tavır almayı bizlere emretmektedir. zalimlere meyletmek, zulme bulaşmak, zulme bulaşmak da cehennem ateşine maruz kalmak anlamına gelmektedir. yine ayetin devamında, zulme meyledenlerin allah’ın himaye ve yardımından mahrum kalacakları beyan edilmektedir. bu ifadeler, zalimlerin dostluk ve himayesini beklemenin, allah’ın koruma ve yardımından mahrum kalma sonucunu doğuracağını bizlere hatırlatmaktadır.`

edit: imla
  • madem sahte diploma kullanacaksın, neden direkt üniversite diploması kullanmıyorsun?

kafamda deli sorular
  • "halkın kurtuluş partisi (hkp), “resmi belgede sahtecilik”, “bankacılık kanuna muhalefet”, “görevi kötüye kullanma” ve “nitelikli dolandırıcılık” gerekçeleriyle ankara cumhuriyet başsavlığı’na suç duyurusunda bulundu."

dipnot: (bkz: restore edilen köşkü ensar vakfına vermek)
  • adamın ünvanları şu;
    * cumhurbaşkanı başdanışmanı,
    * gençlik ve spor bakan yardımcısı,
    * vakıfbank yönetim kurulu başkan yardımcısı

ve bunları ortaokulu diplomasi ile başardı bir de güreşerek. komedi filmi icin böyle bir senaryo yazsak "absürt komedinin de bokunu çıkarmayın" derler.

eğer inandığınız cennet/cehennem varsa çok fena yanacaksiniz benden demesi.
  • halbuki vakıfbank’ta gişeci oluyum ağız kokusu çekiyim akşama kadar desen lisans diploması istiyorlar. hayat böyle işte. yönetim kurulu üyesi ortaokul mezunu, bankanın güvenlikten sonra en dibindeki elemanı lisans mezunu.
hesabın var mı? giriş yap