*

• iata kod'u hnd, icao kod'u rjtt'dir.
  • tokyo'yu diger kentlere baglayan, sehrin guneyinde, tokyo korfezi'ne konuslanmis ilk uluslararasi havaalanidir... konumu itibariyle yokohama'nin da havaalani sayilabilir... sehir merkezine ana baglanti shinagawa ve hamamatsucho istasyonlari uzerinden yapilir ki cok verimli bir tren hatti isletmesidir...

narita* ucusa acilinca uluslararasi ucuslar buraya kaydirilmis ve % 95 yurtici % 5 yakin mesafeli yurtdisi ucuslara ayrilmistir... buna ragmen, yillik yolcu sayisi 50 milyon ve uzeri bir sayiyla hala dunyanin en islek 10 hava alanindan biridir...
  • yer ekiplerinin yardimseverligi dillere pelesenk olan...
    http://sunkarsemih.wordpress.com/2012/11/04/803/
  • dün kuala lumpur da havaalanında yatmıştım bugün de pasaport kontrolde beklerken son metroyu kaçırdığım için haneda havalimanında uyuyacağım.
    yorgunum sözlük
  • thy uçuşlarının gelecekte narita yerine gerçekleşmesi muhtemel olan havaalanı. en azından thy bunun için uğraşıyor ancak şu an için boşa kürek çekiyor gibi.
  • 2020 mart ayından itibaren thy’nin yeni havalimanı. ıstanbul-haneda arası uçuşlar gerçekleştirilecek.

bence thy boşa kürek çekiyor demek yanlış bir varsayım. zira thy uzakdoğu pazarını kazanabilmek için çok taviz veriyor. tokyo’dan istanbul’a kampanyalı dönemde 55 bin yene gidiş dönüş uçtuğumu bilirim. haneda havalimanı narita’ya göre şehre daha yakın olduğu için daha avantajlı olacaktır diye düşündüm.

fakat haneda’nın thy uçuşlarına açılması benim için çok da bir şey farkettirmeyecek. kuzey kore havayolları ucuz olsun, kuzey kore aktarmalı uçarım.
  • bombalı saldırı olması durumunda acil durum bildirimi olarak şakasız twinkle twinkle little starın çaldığını an itibari ile öğrendiğim güzel tokyo'muzun temiz havalimanı.

"lan olum neden?" diye sorduğunuzda "çünkü yolcular panik olmasın diye tabii ki" şeklinde daha acayip bi cevap alıyorsunuz, o yüzden takılıp sormayın bile.

acayip yorumlamaya açık bi durum ama hali hazırda bombalı saldırı konusunda başka havalimanlarında başka travmalarım olduğu için çok da şey yapmak istemiyorum ama yine de eklemeden edemeyeceğim, yok ebeğn amı sayın haneda.
hesabın var mı? giriş yap