• öğrencinin götüne giren kazığın ses efektidir. *harç.
  • öğrenim görecek olan öğrencinin,alacağı eğitim karşısında üniversiteye ödediği eğitim bedeli.bizim sistemimizdeki alınan ücret harçtan ziyade üstü kapalı (bkz: harac) görünümündedir.
  • insanlardan zorla alinan paradir. eger mafya falan istiyorsa bu harac oluyor devlet ise harc diye adlandiriliyor.
  • bi çeşit kum,çimento(bazen kireç) ve su karmaşası.tuğla veya taşları birbirine tutturmak ya da yüzeyleri sıvamak için kullanılır. eski devirlerde toprak, saman ve su karıştırılarak yapılanları da vardır.temelde bu anlamda olmasına rağmen içeriğinin değişmesine bağlı olarak farklı isimler de almıştır.
  • vaktinde yatırılmaması durumunda okuldan kaydınızı silecek kadar abartabiliyolar. " köpek gibi pismanım, hemen yatırıyorum" deyince bi güzellik yapıolardır belki.
  • 2012 yılında birçok kalemde, neredeyse enflasyon oranı+memur maaş zammı kadar artmıştır... %14-16 arası... ayıp lan!

ondan sonra ekonomimiz çok iyi, krizlerden etkilenmedik hahaha hohoho!

insan vatanından soğur mu? soğuttunuz yemin ediyorum!
  • okul uzatıldığında, daha da anlam kazanan dört harfli. kredi kartında hava deliği kalmamış, geçim sıkıntısının etkisi ile merkezi midesinde bir yerlerde deprem olmuş öğrencinin, onu bu duruma sokan fahişlerin yüzünde sigara söndürmek istemesi, büyük bir hüner gerektirse de pratiğe dökülmesi imkansız değildir.
  • bu sene itibariyle ilk donem 303 ytl odemem gereken sey.
    yaziyla üc-yüz-üc ye-te-le
    eski parayla ücyüzüc milyon lira.
    ikinci donem bu 400 kusur olacak.

peki neden?
    okul uzamamasina ragmen, ikinci ogretim olmamasina ragmen, neden 300-400 ytl?
    neden ay sonunda para istenir insanlardan? neden okul daha acilmadan hem de istenir?
    sosyete universitesinde mi okuyoruz?
    aklim almiyor, cebim kabullenmiyor..
  • devletin vatandaş parasını cepleme yöntemi, dünya'nın hiçbir yerinde böylesine havadan para isteme olayı yoktur.
  • devletin veya diğer kamu tüzel kişilerinin sağladıkları bazı hizmetler karşılığında yararlananların ödediği paralardır.
    (bkz: tapu harçları)
    (bkz: noter harçları)
    (bkz: mahkeme harçları)
hesabın var mı? giriş yap