• sevdiği kadına nispet yapmak uğruna başka bir kadının duygularıyla, kişiliğiyle oynamayı da adamlık diye yutturamazsınız.
    öte yandan adam dediğiniz adam, başkasının sevdiğine yan gözle dahi bakmaz.

diğer yandan, kendisinden aşağı gördüğü herkese karşı zorba bir karakterdir.

eda ile evlenmeden aynı eve çıkar ancak kardeşi aslı'nın cevdet ile evlenmesine asla izin vermez.
    herif utanmasa 'evlendiniz ama ayrı evlerde yaşayacaksınız' diyecekti.

cevdet'i büronun çaycısı gibi kullandığı, eziklediği günleri ise asla unutmayacağım.

cevdet ise bir noktada devreleri kopartıp 'sizin tek başınıza çözdüğünüz, siz olmasa faili meçhul kalacak bir cinayet oldu mu?' sorusuna cevap verememiş olması ise orgazm yaşamama vesile olmuştur.

selim'in bile süreç içerisinde evrildiği karakteri bir noktada haklı buluyorum.
    bütün büro tarafından dışlanan, hor görülen bir karakterin böyle bir noktaya evrilmesi normal ama;

harun'u asla haklı bulamayacağım.
    tam bir hödük, tam bir zonta.
  • kendi ifadesiyle, sevdiği kız için sabahlara kadar past continuous tense çalışmıştır.
  • gözümde behzat ç.'deki en kral karakterdir.. reyizlerin reyizidir..

--- spoiler ---

- 699 lira.. taksit ister misiniz?
    - çok isterim, 12-15 ne varsa isterim..

--- spoiler ---
  • "ya ben kendimi eksi artı ya da iyi kötü diye değerlendirmek istemiyorum esasında, sonuçta neticede insanız yani hepimiz yani ama herkesin de belli bir hayatı var şimdi mesela benim hayatımın çevresinde kadınlar oldu. aynı zamanda bu konuya da girmek isterim. mesela komiser yardımcısından tut bi pavyondaki konsomatris, yani çeşitli duygusal bağlantılarım oldu ama hani...

....

ya da içki konusu da hani şeyde, yani ben birasından rakısına, rakısından şarabına, şarabından tekilasına kadar hepsini denemiş, sevdiğim bazı içkiler var, onları hep içtim ama yani, artık içmiyorum, içkiyi bıraktığımı söyleyebilirim. yani sen bunları bil diye şey yaptım. hani harun sinanoğlu bu. bunların üstüne bir sünger çektik. şimdi yeni bir hayat, yeni bir düzen işte.
    ..."
  • ankarada keçiören sokaklarında biraz dolaşın 3-5 tane haruna rastlarsınız. şu ana kadar gördüğüm dizi karakterleri arasında en gerçekçisi...
    meslek ya da ticaret lisesinde okumuş, bir işte dikiş tutturamamış, üniversiteyi de kazanamayınca ulan polis olsun bari denmiş adam...
    kaba saba, biraz bön, ama içten samimi bir insan... özellikle iri yarı olması ve ağzının hiç boş durmaması özelliği bana hayatımın çeşitli safhalarında karşılaştığım bir sürü insanı hatırlatmakta...
  • --- spoiler ---

an itibariyle bahtsız bedevi rolüne bürünmüş karakter.

" - ben regl oldum harun.
    - eh hadi televizyon izleyelim o zaman. "

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

16. bölümün sonundaki "seviyorum merkez" performansıyla yardırmış behzat ç. karakteri.. "lan biriniz de anlayın be!" ve "kodu söyleyim ben kodu.. hayatımın a... kodu" cümleleriyle de destekledi bu sahneyi..

--- spoiler ---
  • elinden, ağzından yiyeceği eksik etmeyen behzat ç. karakteri. nam-ı diğer ayı harun. odun ama içten, samimi aşık.

her bölümde, inceleme için gittiği yerlerde çayın yanına püsküüt vs. istemesi, dükkanlarda ilgisiz ürünlerin fiyatını sorması meşhurdur. bir bölümde sex shop'ta kamçı fiyatı sorup behzat'tan azar işitiyordu hatta.

--- spoiler ---

- bana da face açak mı la?!

---

- sen bizimle daşşak mı geçiyon ha?! daşşak mı geçiyon?!

--- spoiler ---

son okuduğu kitap da melissa p. imiş.

canlandıran için (bkz: fatih artman)
  • kartvizindeki 'komiser yardimcisi' nin 'yardimci'sini karalayarak dagitan, ayidan bozma super insan adi.
hesabın var mı? giriş yap