• "ne yapıyorsun?" diye sorulduğunda verilebilecek bir cevaptır.
  • ing. çizgilerle süslemek,ince çizgiler halinde kakma yapmak, resim ve kakma işlerinde gölgeyi ifade eden ince çizgi, ince çizgi, tarama, ambar ağzı (kapağı), kaporta, yumurtadan çıkmak, plan yapmak, kumpas kurmak
  • (bkz: lost)
  • bir autocad komutudur bir bolgeyi taramanizi saglar. muhendislerin cogunun -proje cizenler bu gruba dahil degildir- cankurtaran komutudur. yapilan imalatlari proje ustunde hacth yardimiyla taradiktan sonra ay sonunda hakedis hazirlarken o ay yapilan imalatlari rahatlikla gorebilir ona gore hesabinizi kitabinizi yapabilirsiniz. ama isin tuhaf kismi hangi firma olursa olsun yeni bir muhendisi ise alirken autocad bilmesi gerektigini aranilan ozellikler arasina koyar ama yapacagi islerde sadece hatch komutunu kullanir. koskoca autocad'te baska bir komuta ihtiyac duymaz. birde hakedis hesaplarinda linear ile kac metre oldugunu hesap eder. bir autocad bir muhendis icin sadece bu mudur? sahaya surecegin adamin autocad bilmesine ne gerek var? zaten "isimiz gucumuz hatch baska bir bok degil"
  • mınakodumun komutu alt tarafı bi kolon boyuycak
    öyle bi donduruyo ki ekranı sanırsın atomu parçalıyo piç
    her seferinde "aha program kapandı, uçtu gitti bütün çizim :sss" gerginliğine giriyorm saçlarım dökülüyo anasınısatim. her hatch'ten önce net bi purge'um bi save'im var. kaybettirdiği zamanın haddi hesabı yok ağzına sıçtığmının ya
    30/600 perdeye tıklıyorum alt tarafı, beş dakika donup sonradan verdiği cevaba bak bak allaşkına: do you really want to do this? (y/n)
    istiyorum lan orospu çocuğu!!
    sinirden stresten kanser olucam sonunda
    ağzımı da bozdum
    ebesini sktiğmin programı ağzımı da bozdum

command: h
    hatch
    pick internal point or [select objects/remove boundaries]: selecting
    everything...
    selecting everything visible...
    analyzing the selected data...

gözlerimi kapatınca bunlar yazıyo ekranımda bazen
    başlicam heçine de mimarlığına da aşırı baydım abi bu nası teknoloji saçımı döküyo
  • autocad tarama komutu.
  • aghsfhadahsahshgdgdf hz. hatch
    hakkında çeşitli hurafeler de yayılmaya başlamış tam olmuş
    menüden çağırdıktan sonra gözlerimizi kapatıp 3 kere amin dersek hiç problem çıkmıyomuş, istersek bütün workspace'i bile ansi31 tarzı tarayabiliyomuş scale 1
    sonuçta inanç olayı her şey
  • autocad taramama komutu.
hesabın var mı? giriş yap