• annemin bana hamile olduğunun farkında olmadan her hastalandığında zırt pırt antibiyotik almasına, yetmiyormuş gibi denize, havuza balıklama atlayışlar yapmasına, daha da yetmezmiş gibi alkole tam gaz gidip paket paket sigara içmesine karşılık, talih kredimin limitini sapasağlam doğmam neticesinde aşmam sanırım bu kategoriye girer. zira aynaları bile dile getiren* yakışıklılığım* dişi sineklerin bile ilgisini celbetmemektedir**. hadi onu geçtim, insan öğrencilik hayatı boyunca hiç mi 60 üzeri not alamaz yahu. artı bi de param da yok*.
    ...öf yeter bea!
  • iş hayatınıza bekar anne olarak başlamaktır. facebook nanesi çıktı çıkalı ben de birçoğumuz gibi arkadaşlarımın profillerine bakıp bakıp uyuz oluyorum. millet yok avrupayı gezer, yok balayına parise gidenler, yok türkiye kazan bunlar kepçe... fotoğraflar gırla. kendime bakıyorum: her ay ay sonunu getirme telaşları. e hepimiz aynı yaşta aşağı yukarı aynı kariyer çizgisindeyiz. millet deli gibi para kazanıp nereye harcayacağını bilmezken ben neden böyle sefalet içindeyim? geçen gene her hafta ayrı bir coğrafi bölgemizi turlayan bir arkadaşımı görünce nihayet kafama dank etti. ulan bunlar ana babayla yaşıyorlar, ya da evliler eve giren 2 maaş var, ya da bekar bile olsalara kendilerinden başka para harcamak zorunda oldukları kimse yok. bense daha bismillah hayata atıldığım 25. yaşımdan beri önce lise sonra üniversite okuyan bir kardeşin sorumluluğunu taşıyorum. benim halim "ben blog yazarıyım, 21 yaşımda marka oldum" diyen buse terim'le aşık atmaya çalışmak gibi bir şey. bunu farkedince biraz da olsa rahatladım. başarısız sayılmam yani sonuçta, değil mi? sonra da kardeşimle oturup onun yaptığı turtayı yerken televizyon izledik. zannedersem kardeşimle leyla ile mecnun izlemeyi paris seyahatine defalarca tercih ederim.
  • çirkin bir kadın olmak.
  • fazla dert edecek bir durum değildir.

iki gol atıp yenmeye çalışmayın.
    bir gol atıp uzatın...
  • seçemediğin, muhtemelen daha kötüsü nadiren bulunan, bok çukuru gibi bir ailenin üyesi olarak doğmak ve ömür boyu anne baba sevgisi yaşayanlara uzaylı görmüş gibi bakmaktır.
    sonra o vıcık vıcık, üstüne basanı içine çeken çamur dolu temelin üstüne ne inşa etsen gene gecekondusun, gene harabe.
  • balıkveya yengec burcu olmak..
  • (bkz: emrah)
  • şeriat ile yönetilen bir ülkede ''kadın'' olarak dünyaya gelmek.
  • engelli doğan bireylere sıklıkla atfedilen durumdur. ancak ben bir engelli suser olarak böyle düşünmüyorum. özellikle ilk gençlik yıllarında insanların meraklı bakışlarını sürekli hissetmek ve saçma sapan sorulara maruz kalmak canınızı sağlam sıkıyor. ancak bunun böyle gitmeyeceğini, zor da olsa bir şekilde anlamak zorunda kalıyorsunuz. -bir nevi hayata tutunma çabası sanırım- bahsettiğim süreç bittikten sonra manyak gibi gözlem yapmaya başlıyorsunuz. ya da bende böyle oldu bilmiyorum. kısacası hayata yenik değil, öyle başlanıyor hepsi bu.
hesabın var mı? giriş yap