• ilk sevgilisi ile tüm hayatı boyunca mutlu olmasını istiyorum. bari o uğraşmadan mutlu olabilsin amina koyim.
  • can yücel'e kulak verin hele:
    "neden hayatında biri yok diye soranlara: hani bazen durakta belli bir otobüsü beklersiniz ya; on dakika, on beş dakika, yirmi dakika beklersiniz gelmez. bu arada başka alternatifler de geçer ama binmezsiniz. ne de olsa “beklemişsinizdir o kadar” boşa gitsin istemezsiniz. sormayın artık bana. herhangi biriyle değil, beklediğime “değecek” olanla devam etmeliyim bu yola.

durakta yaşlanmak olsa da işin ucunda."
  • flört etmeyi bilmiyordur ya da beceremiyordur. ne çirkin kızlar var her istediği erkeği bir şekilde elde eden. çirkin şansı denilen şey de bu işte. aslında şans değil yani. tamamen azim ve düzenli çalışma.
  • etrafındaki bütün erkekler hıyardır. "bunun kesin sevgilisi vardır hiç bulaşmiyim", "piyuu hayatta bakmaz bu hatun benim meymenetsiz suratıma" diye diye sap bırakmışlardır kendisini.
  • tek bir kişiye platonik olarak duyduğu aşk yüzünden sevgilisi olamamış güzel kız olabilir. birkaç kişiye platonik aşık olmak nasıl olur onu bilmiyorum tabi ama vardı bunlardan bir tane bizde de. hatun kişi hödüğün birine aşık olduğunu düşünüyordu da, hödük bunu sallamadığı için yalnızdı. işin özü buydu.
  • yeni güzeldir.
    önceden çirkindir.
  • pek çok olasılık dahilinde ele alınabilecek durumdur.

senaryo 1: gerçekten çok güzel kızdır ki erkekler cesaret edip yanına yaklaşamamıştır.

senaryo 2: sözü geçen kız ne istediğini bilen, sırf biriyle sevgilisi olsun diye sevgili olmayan, doğru insanı bekleyen ve bu güne kadar böyle bir insana rastlayamamış kişidir.

senaryo 3: fiziksel özelliklerinin dışında başka bir niteliği yoktur.

edit: pek çok demişim bi de sanki çok şey yazacakmış gibi, hepi topu 3 tane durum için. idare ediniz lütfen, saygılar.
  • muhtemelen kadinsal bir hastaligi olmayan, oz guveni eksik veya kendini her onune gelenle cikacak kadar kalitesiz olmadigini dusunen karakter sahibi kiz.

(bkz: en iyisini beklemek)
  • bu kızların arkasından o kadar çok konuşulur, o kadar çok dalga konusu olurlar ki, genellikle durumu bildiklerinden sadece çok yakınlarıyla paylaşırlar bu durumu.
    kendi tanıdıklarımınkini şanssızlık olarak yorumluyorum, bir de baskıcı bir ailede büyümüş olmak var tabi.
    kezban, kusurlu, bla bla damgası yapıştırılacak kızlar değildir çoğu işin özünde. ilk erkek arkadaşlarıyla evlenme derdinde de değillerdir ama ilk erkek arkadaşlarını ince eleyip sık dokuyarak seçmiş olduklarından onunla evlenmeleri de muhtemeldir.
    (bkz: ekşisözlük karalama team)
  • çeşitli sebepleri olabilecek durumdur.
    kız gerçekten güzel değildir.
    kız platonik aşıktır başkasını istemiyordur.
    ozguven yoktur.
    kızın beğendiği gelmiyordur.
    o kadar güzeldir ki etrafındakilerin gözü yemiyordur.
    yaşı küçüktür ileride olur.
    kezban değildir kendisini evleneceği erkeğe sakliyordur(duygusal bağlamda)
    canı istemiyordur.
hesabın var mı? giriş yap