• gerçek mi değil mi bilemem ama gerçek olmasını isterdim. tarihin en gizemli yapılarından biri olan naziler için gayette güzel bir son olurdu. düşünsene 1970 li yıllarda arjantin kırsalında onlarca nazi gizli bir ayinle hitler'in naaşını defnederken çekilen video fotoğraf falan basına sızmış. ne gülerim amk ya.

tarihin en büyük trollemesi olur yeminle
  • hatta bazi tarih ogretmenleri piramitlerin turkiyeden kacirilmis olabilecegi sorusuna inanarak cevap veriyor
  • mantıklı olan tarih öğretmenidir.

bunca kişiyi acımasızca, fütursuzca öldüren bir kişi, kötülükle harmanlanmış dahi beyni, illaki kaçış planını yapmaya itecektir. böyle de bir hikayeyi kurgulamıştır.
  • aslinda dogruluk payi yok degil her ne kadar sehir efsanesi gibi gorunsede burda yasayan amcalar onun arjantinin guneyinde bululanan bariloche"ye 80 km kuzeyindeki villa de angustura da yasayip oldugunu soyluyorlar. ayrica o donemde binlerce hitler yanlisi insanlarin buraya goc ettigi biliniyor. sadece bana sacma gelen bolumu; dunyada yahudi nufusunun en cok oldugu ulkelerden biri arjantin, neden burayi secmis oldugu konusunda kafamda deli sorular beliriyor.
    belki sacma gelecek ama ben burda kaddafi°yi ya da ona cok benziyen birini gordum. muhtemelen ona cok benziyen biridir fakat arkadasiyla hangi dil oldugunu anlayamadigim ispanyolca disinda kelimeler duydum kendilerinden. ne alaka diyip uzereninde durmadim pek o zaman fakat hitlerle ilgili spekulasyonlari duyunca bunun da olasiligini dusunmeye basladim.
  • hala yaşıyor hatta geçen gün halısahaya geldi
  • eşit ağırlık ya da sözel sınıfına derse giren tarih öğretmenidir.

zira sayısalcılar için tarih, inkılap tarihinden sonra bitmektedir. (bkz: türk eğitim sisteminin sorunları)
  • ölmüş adamın arkasından konuşup durmayın arkadaş yeter
  • öldüğüyle ilgili kanıt yoktur, kaçtığıyla ilgili de kanıt yoktur ancak savaş sonrası kaçmış olma ihtimali yüksektir, ömrü boyunca ufak bir bıyık ve aynı saç stiliyle dolaşan birinin saçı sakalı salmasıyla tanınmayacak hale gelmesi gayet de mümkün
  • hitler intihar etti diyen tarih öğretmeninden farkı yoktur. çünkü hitlerin savaşın sonunda öldüğüne dair de kanıt yoktur.
  • tek dayanagi hitler'in savastan sonra cesedinin bulunamamasi olan ogretmen. butun kurmaylarinin cesetleri bulunmusken hitler'inki kayiptir. daha sonra rus askerleri yanmis bir ceset bulup, cesetten aldiklari dis ve cene kemigi parcalarini hitler'i tedavi eden bir dis doktorunun kayitlariyla karsilastirir. cesedin hitler'e ait oldugu anlasilinca da parcalari stalin'e gostermeye moskova'ya gotururler.
    eger bugun hitler'e ait bir dis fircasi bile varsa dna testinden o parcalarin gercekten hitler'e ait olup olmadigi belirlenebilir.
    he zaten kgb rus anayurduna tarihi boyunca en cok aci veren adamin, o kadavralar varken gizli gizli yasamasina izin verir mi? sanmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap