• ekrem başkanımızı çalıştırmamak için yemin etmişler için elbetteki gerçekleşen ve şaşırtmayan durumdur.
    ibb'nin yeni taksi plakası teklifi ukome'de ibb temsilcilerinin oyuna karşılık valilik ve bakanlık temsilcilerinin oyuyla kabul edilmeyerek alt komisyona havale edildi.

kaynak
  • vatandaşın sikilmesine evet deme kararı çıkmıştır.

(bkz: taksiye binmiyoruz kampanyası)
  • ekrem başkan; sosyal medya, televizyon hatta reklam panolarında bu durumu halka anlatmalıdır. unutmayın ki 15000 olan oy farkı halkın iradesi göz önünde olunca 800000'e çıkmıştı. burada da halk bu durumu fark edince tabii ki bir tepki koyacaktır.
  • bir sonraki toplantıya atılmış karar, peki bir sonraki toplantı ne zaman?
  • taksi plakası sahipleri kazandı.
  • ailesi taksi plakası sahibi olan birisi olarak ben de destekliyorum ibb'yi.

edit:
    plaka dedemin.

burada da amma plaka sahibi varmış ha, bana açıklama yapıyorlar. yahu herkesin fikri kendine.

ben zamanında 3 kuruşa alınmış bi teneke parçasının, ekonomiye hiç bir katkısı yokken 2,5 milyon tl etmesini mantıklı bulmuyorum, o paraya orta ölçekli bir imalathane kursan 10larca kişiye ekmek yedirirsin.

ayrıca, sırf taksi sayısının yetersizliği nedeniyle korsan taksiler muhtemelen normal taksilerde daha çok para kazanıyorlar. 3 milyon nüfus varken verilen plaka sayısı 20 milyona gelen nüfusa rağmen artmadı. 15 milyon da turist geliyor bu şehire yılda. yani korsanla mücadeleye odaklanılsa, şu anki taksi sayısının 2 katı bile mevcuttan daha çok para kazanır.
  • vatandaşın lehine bir karar ne zaman çıkmış son 18 senedir bu çıksın. haber niteliği taşıması için halkı mutlu edecek bir karar olmalı. o zaman şok’ hükümetten şaşırtıcı karar diye başlık atılır.
  • belediyenin yerinde olsam korsan taksi işine girerim. mis gibi sistem. başkanım değerlendir.
  • akpnin halk dusmani oldugunun kanitlarindan biri olan karar.

bu karar ukomede bakanlik temsilcileri ile alinmistir.

ısin en pis yani su; 23 hazirana yani ibbyi kaybedene kadar ukomede cogunluk belediyeye aitken imamoglu tarafindan 800bin fark yer yemez hemen bi yasa degisikligi ile ukomeye bakanliktan atama yapip cogunlugu ele gecirmis oldular.
  • istanbul büyükşehir belediyesi'nin yapmış olduğu 5.000 taksi, 750 minibüs ve 250 dolmuş olmak üzere 6.000 yeni plaka teklifi ukome toplantısında denildiğine göre valilik ve bakanlık temsilcilerinin karşı oyuyla reddedilmiş.

kaynak sözcü, gerçek gündem alt komisyona havale edilmiş ve alt komisyonda tekrardan görüşülecekmiş.

yine milletin lehine bir teklif milletin karşısında olanlar tarafından sırf ibb puan kazanmasın diye reddedilmiş. ekrem imamoğlu'nun bu bas bas duyurması lazım. kim millete hizmet istiyor kim kendi çıkarlarını düşünüyor herkes görsün.
hesabın var mı? giriş yap