• güzel gelişme ama yetmez. gerekirse inlerine girilsin yedikleri her kuruşun hesabı sorulsun. ayrıca ekrem başkana, seçim öncesi tüm ibb araçlarını yenikapıya toplayacağı sözünü hatırlatmak isterim. bir de ibb lojmanlarına gazeteciler ile gidip şatafatı gösterecekti. merakla bekliyorum
  • bir devrin sonuna gelindiğini gösteren haberlerden sadece biridir.
  • imamoğlu mansur başkana diss atıyor.

anıtkabir'de yapılan temizlik haberine karşı imamoğlu'nun karşılık vermesi.
    türkiye böyle kapışma görmedi.

olması gerekenlerin zamanla olacağının göstergesi.
    yıllardır kul hakkı diye yırtınıp dünyanın sayılı zenginleri haline gelen ''büyüklerimizin'' muslukları küçük küçük olsa da kapanıyor.
  • plus aboneliğim yoktu, okuyamadım kardeş.

reklamsız ve ücretsiz haber deneyimi

edit akbayram: vay arkadaş ne dert olmuş link millete. yok reklam varmış, yok video açılmamış. arkadaşım adblok kullanmayan nesle aşina değiliz. verdiğim link sözcü gibi ya reklamları sokarım gözüne, ya da para ver plus üye ol yoksa haberi sana göstermem demiyor. sözcü linki yukarıda duruyor, isteyen girsin oradan baksın. dayatmacı sözcüye tık kazandırmamak isteyenler için alternatif ekledik amma büyüttünüz yahu.
  • ekrem imamoğlu un talimatıyla ensar, türgev ve tügva gibi vakıflarla olan protokollerin feshedilmesidir.

ayrıca imamoğlu açıklamasında bu vakıflara 357 milyon 453 bin 972 lira para harcandığını vurguladı.
  • ekrem imamoğlu’nun az önce sosyal medya hesaplarında gündem ile ilgili açıklamalar başlığı altında verdiği beyan.
    “şuan itibariyle iptal ettiğimiz vakıflara aktarılmış 357 milyon tl’lik sürece nokta koymuş bulunmaktayız.”
    iş yerinde kahkahalara sebebiyet vermiş tatlı açıklamadır.

https://twitter.com/…tatus/1166268310389850112?s=21

edit:canlı yayın kaydı eklendi.
  • türkiye gibi ülkelerde, para babalarının desteklediği kim ise, iktidar o olur. erdoğan bu döngüyü kırmak, parayı ele geçirerek, sermayeyi kendi eşrafı üzerinde toplamak suretiyle iktidarı belirlemek istedi. ancak öyle büyük hatalar yaptı ki; ülke ekonomisi bağımlının da bağımlısı haline geldi.

para babaları, küresel çıkarları doğrultusunda kimi isterse onu getirecektir. bu eko başkan da olabilir pek tabii.

standart bir taktikleri vardır. zamanında iktidar yaparken verdikleri destekleri, tüm bilgileri ve verileri muhalefete aktarıp, mevcut iktidarı medya ve dolayısıyla kamu vicdanında "boğdurur" sonra da işine bakar.

neden bunları yazdım? birileri bu güçte bir iktidar sahibine, böylesi bir "rest" çekebiliyorsa, reisin üstü çizilmiş demektir. bakalım neler göreceğiz 2020'de.

edit : adam mesaj atmış; "sen demek ki zat-ı muhteremin doğru yolda olduğunu, bu yüzden üstünün çizildiğini düşünüyorsun" diyor. hayır geri zekalı kardeşim. kontrol edilemez hale geldiği için üstünü çiziyorlar genelde. kontrol edilemez hale gelmekle, taleplerini yerine getirmiyor olmak arasında korelasyon olan şeyler değil. olabilir tabii ki ama, kaide böyle değil.
  • badem bıyıklıların gözü yaşlı..
    vakıflara harcanan miktar 357 milyon 453 bin 972 lira. bunu açıklayacak küfür yok lügatımda.

bu rakamın ortaya çıkması normal bir ülkede hükümet devirir. ama burası türkiye yolsuzluğun ve hukuksuzluğun başkenti

kaynak

edit : duvara çerçeveletip asılması gereken işte o kararlar bütünü. tık

editt : "sadece bir vakfın ulaşım ve yeme-içme gideri 56.5 milyon tl olarak, ibb bütçesine yük oluşturmuştur"
    ay sonu mutfak masrafını 100 tl ile kapatan aileler yerine böyle adamlara yardım edilmiş olması benim kanıma dokunuyor. orospu çocukları ne yediniz bu kadar?
  • belediyenin parasının peşkeş çekildiği, siyasal islamcıların ceplerini dolduran uygulamadan vazgeçilmesi olayı, tebrikler başkanım.

daha fazlasını da bekliyoruz. bugüne kadar haksız elde ettikleri kazançlar da açıklansın,
    bu ülkenin milli değerlerinin köküne dinamiti koyan siyasal islamcıların sonu gelene kadar devam.
hesabın var mı? giriş yap