• bu asamayi astiktan sonra kisi, otobuslerde ekstra kola, kahve, cay, kek gibi su disi tuketim urunlerin de isteyebilecegini anlar... bu asama onemli bir asamadir cunku kontrol edilmezse simarik bir tuketim kalibinin olusmasina neden olabilir... kisilik bulmakla kisiliksiz arasindaki ince cizgi, lokantada ikinci mesrubati isteyebilmekle otobuste ekstra cayi istememek arasinda biryerde yatar... (bkz: tuketim fetisizmi) (bkz: ben ne dedim)
  • biz bu yaşı geçsek bile türkiye hala geçememiştir ki.
    kişi ne zaman "iki lahmacun iki ayran" dese garsonlar garip garip bakarlar.
    sanırım birini bitirmeden diğerini istememek gerekiyor şu ayranların.
  • kişinin kendine güveninin geldiği bi yaş dönemidir haliyle kişiye göre değişir
    maalesef günümüz dünyasıveletleri için bi geçerliii kammıştr
  • bir çokları için 40.
  • küçük mideli insanlar için hiç gelmeyecek olan yaştır.
  • kendi kendini yonetmeye baslama yasi bu ikinci mesrubiyet'tir; bundan sonraki safhada cok partili hayata gecis ve secme hakki vardir ki o da sudur: (bkz: acik bufe)
  • yemek her zaman 1 bardak mesrubatın yetmeyecegi kadar fazla 2 bardak mesrubatın fazla gelecegi kadar azdır dolayısıyla bu 2. bardak cocukluktaki ozlemi gidermekten cok yarısından sonra lam icmesem de olurmus kac liradir sindi bu seklinde beyin muhasebesi yaratir. yas ilerler mesrubatlar istenir ama elde edilemedigi zaman kadar asla guzel degildir. hep soylerim elde edemedigini istemektir guzel olan elde etmek degil, elde ettiginde anlarsın bi bok olmadigini
  • sanırım artık kronikleşmiş bir "meşrubatının büyük kısmını yemeğini bitirdikten sonra içme" arazına sahip olduğum için asla gelmeyeceğini düşündüğüm yaştır.
hesabın var mı? giriş yap