• açılımı istanbul kültür ve sanat vakfı. müzik , caz , film , tiyatro festivalleri ve bienal sergisi düzenleyen kültür bakanlıgından bağımsız vakıf.
  • yönetim kurulunda ethem sancak'ın ne işinin olduğunu gerçekten çok merak ettiğim

yıllardır eczacıbaşı ailesinin elinden tutup yıldızlaştırdığı onlarca gereksiz sanatçıya doğançay, erbil vs destek olup parlamasına ve anlamsıca prim yapmasına vesile olan kurumdur

umarım ömer koç bazı şeyleri değiştirir

ülkenin sanat tarihinde çığır açan 1914 çallı kuşağı ressamları bugün avrupada cezanne, pissarro, matisse kadar olmasa bile en azından kendi değerini bulamıyorsa,
    bu biraz da iksv gibi kurumların kötü niyetle, sanatı manipüle etmesi sonucudur diye düşünüyorum naçizane

insanlara resim sanatından konuşmaya çalışsan

devrim erbil baskı afişleri
    ergün inan dartları
    burhan doğançay kurdelelerini sanat kabul edip

ahmet güneştekin e milyonlar ödemeyi sanatseverlik zannediyorlar

bravo eczacıbaşılar

hadi şimdi hep beraber artam dan 1 milyon dolara ömer uluç almaya gidelim

yaşasın sanat

not: istanbulun en güzel binalarından biri olan iksv binasının üzerine alüminyum doğrama çatı katı çıkmanız konusunu açmak bile istemiyorum

umarım sn ömer koç buraları okuyordur ve palet, boya, fırça parası alamayacak yoksulluktaki gerçek sanatçılar için birşeyler yapabilir

o da yapmazsa bu ülkede contemporary art adı altında her türlü saçmalığı sanat diye yutmaya devam edebilirsiniz

bir nazmi ziyayı, avni lifiji, ibrahim çallıyı öğrenemeden bu ülkede yaşamanın utancı ve cehaleti ile sizleri başbaşa bırakıyorum
  • 2014 için hazırladıkları the usual suspects temalı reklam filmleri on numara olmuş olan.

http://youtu.be/ik5bwlt6ft4
  • eczacıbaşı holding'in 46 milyon tl bağışladığı vakıftır. bu sayede ferik abimiz deniz palas'a sahip olamayacaktır. en azından 10 seneliğine.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/…1797522/default.htm
  • sanat lale kart içindir.
  • iksv ekibinden kimse burayı okuyorsa kendilerine selam vermek ve bir kaç konuyu konuşmak için de bir kahve ısmarlamak isterim:

yıl 2023, kullandığınız altyapı kimsenin adını bilmediği, belli ki ucuza getirilmesi amacıyla seçilmiş garip bir proje. film ekimi genel satışlarının da ne zaman başlayacağı dakikası dakikasına belli, hadi o da yetmedi, tüm yük/yoğunluk karakterini analiz edebileceğiniz verinin eski yıllardan elinizde olması gerekiyor. şu şartlar altında hala bu kadar acı şekilde çökmeler yaşıyor olmanız, etkinliğe fantastik boyutlu bir ilginin olduğu ve kimselerin görmediği eşsiz bir yoğunluğun altına girdiğinizi değil teknik ekibinizin planlama yapmak ve önlem almak konusunda ciddi şekilde başarısız olduğunu gösterir. ya da bu konuya bütçe ayırmadığınızı. ama her şekilde, bu tip hataların yaşattığı itibar kaybının sizi konuyu tekrar düşünmeye itmesini umut ediyorum. konuyu sadece bağışçılarınız arasında bile tartışmaya açsanız, bundan kat kat daha kaliteli çözümler üretebileceğimize eminim.

bilet satışlarını devrettiğiniz sistemin de nasıl darma duman olduğunun da farkındasınızdır umarım.
  • gözümüzün nuru olması gereken kültür sanat platformu.

ancak arkadaşım ne biçim bir web siteniz var.
    şu anda tiyatro festivali var, oyunları ve içerikleri karşıma alıp da bakmayı beceremedim. ana banner'lara tıklanmıyor. ordan oraya anlamsız savruluyorum 30 dakikadır. hangi oyunlar var, bu oyunlar kime ait, bakmak imkansız. pes ettim.

bienal'de de böyleydi. ne konsepti ne içerikleri anlayabildik.
    fularlı biri oturmuş yazmış, darma dağan, anlamsız. yeri geliyor kendileri bile anlatamıyor zaten.

bir şey yapıyorsunuz, çok da iyi bir şey yapıyorsunuz ama gizemli bir hazineye ulaşacakmış gibi dipsiz kuyuda ipsiz bırakıyorsunuz. yapmayın artık.
  • iksv ve passo. allah akıl fikir versin.
  • nick cave and the bad seeds konserine ve daha nicelerine insani yollarla bilet almayı beceremiyelim diyerek passo ile anlaşmış gözüken sanat dışı, sanatın uzağında ve düşmanı bir çeşit kurum.
    amacı sanki sanatı desteklemek değil de sanatseverlere bir şeyleri hazmettirmeye çalışmak.
  • sansürcü kurum (bkz: #50524346)
hesabın var mı? giriş yap