• tum zamanlarin en konforlu kopek kulubesi
  • kapısını mehmetçiğin beklediği, pkk'nın en güvenli karargahı..
  • uzerindeki hava trafigi tamamen kapalidir, uzerinde 40.000 ft de bile ucamazsiniz.

ucak ile istanbul'dan balikesir'e kestirmeden gideyim derseniz basiniza gelecekleri ne siz sorun ne ben soyleyeyim. ipucu olmasi acisindan: olacaklarin baslangici bir f 16'yi yakindan gormek olacaktir.
  • aponun gelmesiyle döner sermayesinden*** mahrum kalarak ve üzerine bir sürü masraf yapılarak adalet bakanlığı bütçesine eskisi kadar olumlu katkıda bulunamayan ada.

marmara denizinde kazara veya bilmeden de olsa yakınlarına gelinmemesi gerekir. adanın etrafındaki yasak bölgenin sınırlarını bilimiyorsanız kısa süre içinde yanınızda bitiverecek sahil güvenlik botu size gerekli yardımda bulunacaktır. gördüğünüz bu yardıma karşılık olarak da sevk edildiğiniz mahkeme size bunun bedelini ödeme imkanı sağlayacaktır.
  • bilinçli mi yapılıyor bilmiyorum ama abdullah öcalan için kullanıldığı vakit, o isim bir şekilde yüceltiliyor.

bulunduğu mekanı kişiyle özdeşleştirmek genelde devlet lideri için kullanılır. amerikan başkanı için beyaz saray, türkiye cumhurbaşkanı için çankaya, fransa cumhurbaşkanı için elysée gibi...

devlet başkanlarının mekanla anılmasının nedeni kişiliklerine değil, görevleri yapılan vurgudur. "çankaya'dan yapılan açıklamaya göre" dendiği vakit abdullah gül'ün resmi açıklaması olduğunu bilirsiniz.

siz abdullah öcalan'a imralı dediğiniz vakit onu kurumsallaştırmış, kişiden öte bir lider olduğunu kabul etmiş olursunuz.
  • abdullah öcalan'ın türk toplumunun bilinç altındaki çağrışımlarını by-pass etmek için kullanılan bir yeni medya mecaz-ı mürseli.

(bkz: türk medyasının apo ve pkk sempatisi pompalaması)
  • masallarda bulunabilecek cinsten bir ada, dile gelmiş. basbayağı insan gibi konuşuyor, müzakere ediyor filan.
  • marmara denizindeki karides patlamasının oluşmasındaki en büyük faktör.
    çok fazla korunduğu için balıkçılar karideslere dokunamazlar, e haliyle hayvanatlar da deli gibi ürerler. sonuç: karidesin kilosu 500.000 'e kadar iner.
  • erdoğan az önceki canlı konuşmasında kullandı bunu "abdullah öcalan" anlamında:

"gazi mustafa kemal atatürk resimleri ile imralı resimleri yan yana açıldı."

çok ilginç. bilinçaltına bir şeyler veriyorlar ama...

ek: açıklama ihtiyacı duydum. velev ki apo'yu makam sahibi biri ve imralı'yı apo'nun makamı kabul edelim. bu durumda apo'nun imralı'dan yapacağı bir açıklamada "imralı şöyle dedi" denebilir. ama tıpkı "abdullah gül posteri" yerine "çankaya posteri" denemeyeceği gibi...

ya neyse ben bir şey demiyorum.
hesabın var mı? giriş yap