• halk arasında öğrenci pasosu olarak da isimlendirilen öğrenci kişiyi şehir içi ulaşımda indirimli seyehat etmesini sağlayan kart..
  • almak için birsürü uğraşmanız ,kaybettiğiniz takdirde yenisini almak için okkalı bir ceza ödemeniz gereken kart. ulaşıma harcadığınız paralarda baya bir tasarruf etmenizi sağlar. ayrıca 2. sınıfın başında kaybettiğim indirimli taşıma kartımı yahu zaten iett felan kullanmıyorum fazla,2 sene sonra bitior okul ne gerek var mantığıyla yenilememiştim(ceza ödemekte işime gelmemişti).oysa şimdi 6. sınıftayım ve inadımdan vazgeçtim,gittim paşa paşa aldım indirimli kartımı.
  • 31.12.2011 tarihinden sonra sanıyorum ki yenilenmesi gereken öğrenci kartı. belli ki devlet yine paraya sıkışmış, yenilenmesini istiyor. istanbul kart adlı yeni sisteme geçtikten sonra halbuki eğitim süresi boyunca tek kart kullanmak en mantıklısıyken, kartım sapa sağlam ve öğrenci kağıdımın bitmesine 2 yıl varken yenilemek, yenilerken de 10 lira para bayılmak aptallık gibi. ama el mahkum, yenileyeceğiz.

cep telefonuma gelen mesaj;
    "sn. deniztarafinabakankale kartınızın indirimli tarifesi 31.12.2011 tarihinde sona erecektir. vize işlemi için ödemenizi banka şubesine uğramadan iett seyahat kartları sayfası online vize formundaki bakiyemden düşsün seçeneğini işaretleyerek yapabilirsiniz."
  • 2013 yılında kullanmaya devam edebilmek için vize işlemi yaptırılması gereken kart. bu işlem online olarak veya matiklerden yapılabiliyor. gelelim işin eğlenceli kısmına, bu işlem için devlet sizden 5tl alıyor. yani taş atıp kolu yorulmuyor, kart da değişmiyor ama 5tlinizi her türlü alıyor. ya ben lan neyse bir şey demiyorum
  • mezun olunduğu anda işlevini yitiriyor mu diye merak ettiğim karttır. çünkü aylık yatırmıştım bu ayın başında. yakın zamanda e-devlette mezun görünmeye başladım. sanırım deneyerek göreceğiz.

edit: bugün denedim hala çalışıyor :) sözlük yazarlarından biri de ocak ayına kadar geçerli olacağını söyledi.
hesabın var mı? giriş yap