14566 entry daha
  • sma lı bebeklerin, engelli bireylerin vs yardım kampanyalarını reklam olarak sürekli karşıma çıkarmaya başlayan platform.
  • enayi avlama aracı olan uygulama. para kaptırmayın hiç kimseye.
  • yaşlıları çok güzel kandırdıkları hatta benim nezdimde dolandırdıkları uygulamadır. neden mi? (aşağıdaki hikayede vefat eden eşimin adı x, kayınvalidemin adı da y olarak geçmektedir)

kayın validem 2 gün önce "oğlum şuraya para göndericem nasıl yapabilirim?" şeklinde yanıma geldi. "hayırdır?" dedim, "allahın işi bak, bu video çıktı karşıma kız hastaymış (sma) annesinin adı da benim gibi y, üstelik kızın adı da x görüyor musun olayı?" dedi. hemen baktım videoya altında "sponsorlu" yazısını görüp durumu anladım.

"bak anne" ile cümleye başladım. devam ettim... "bu bir reklam... öyleki reklam veren her kimse adı y olan, 40 yaş üstü kadın kitleye gözüksün seçeneğiyle yayınlamıştır. üstelik kızın adı x değil. o hastalığın adı sen x sanmışın orada isim yazmıyor bak sma yazıyor." diyerek zar zor ikna ettim. 5.000 tl gönderecekti. ve allah görmesini sağladı o videoyu olarak düşünüyordu.

yaşlı kesim bilinçlendirilmez ise instagram onlar için gerçekten çok tehlikeli.
  • hesabı durduk yere askıya alan platform. acayip bir fişleme sistemi olduğunu düşünüyorum
  • bu platformda herkes çok mutlu, herkes çok güzel giyiniyor, herkesin cildi çok güzel, herkes istediği kiloda, herkes çok geziyor …

yani özetle herkes hayatında istediği her şeye sahip gibi görünüyor. her bir gönderide yetersizlik, eksiklik ve mutsuzluk hissediyorum. sosyal medyanın bir illüzyon olduğunu bilmeme karşın vazgeçilmiyor.
  • artık beğenileri gruplandırma ile ilgili bir özellik getirmesi gereken uygulama. beğenilerin kategorize edilemiyor olması büyük eksiklik.
  • arife günü itibariyle hesap dondurduğum uygulama.

bir minimum 6 ay sürdürmek istiyorum bu rahatlığı.
  • instagramda milletin yalandan paylaşım yaptığını hep duyuyordum, okuyordum ama ilk defa bi tanesine canlı şahit oldum ve gözlerime inanamadım.

otobüste giderken ön tarafımda oturan çocuğun telefonunu net bi şekilde görebiliyordum ben de baktım. çocuk instagramı açtı ve takip ettiği kişilerin storylerine bakmaya başladı. chivas alkol şişesi paylaşan birisinin storysinde durdu ve başka bir uygulama açtı, o uygulamaya storyi paylaşan kişinin kullanıcı adını girdi ve sanırım oradan adamın hikayesindeki fotoğrafı indirdi. daha sonra bi baktım çocuk aynı görseli kendi hikayesinde paylaşmak için alakasız bir konum etiketi koyup müzik seçimi falan yapıyordu ahahaha

olm olmadığınız birisi gibi davranmaktan hiç mi utanmıyorsunuz :d :d
  • norveç'te artık belediyelerin bütçe ve faaliyetlerini belirleyen bir turist alışkanlığının sebebi.

örnek1: norveç'te ücra beldelerde yapılan dünyanın en uzun taş merdivenleri norveç/#155303609

örnek2: norveç'te fotojen dağ yollarının instagram yüzünden artan trafiği bakım gerektiriyor. haber
47 entry daha
hesabın var mı? giriş yap