• kullanmıyorum diye övünüyordum,
    damat istifa edince,en son ben öğrendim.

neyse, ben en son öğrenmeye razıyım, yeter ki gitsinler.
  • kullanmiyorum, ne paylaşcam instagramda çektiğim çileyi mi?
  • ya çok sinsi, karanlık ve iş çeviren bir tiptir ya da gerçekten sade ve düzgün bir hayatı vardır.
  • instagram dediğimiz şey sonuçta bir eskort kataloğu. eskort ihtiyacı yoksa kullanmaması normal.
  • ben yıldığım için kullanmıyorum. mutluluğunuzdan yıldım lan. herkes mutlu, herkes geziyor, tozuyor, herkes başarılı, süper, herkes harika fotoğraf çekiyor. yeminle yıldım. yetişemedim size, ben kaybettim diyip kapadım hesabı.
  • acilen en az 4 kadının vermesi gereken erkek. öyle cool.
  • ben de kullanmıyorum ama neden bu kadar abartıldığını anlayamıyorum. kullanan ya da kullanmayanın bir hesaba sahip olma dışında ne farkı olabilir ki? benim kullanmama sebebim sosyal medyanın boş bir iş oluşu. instagram'a bakacağıma kendim için daha yararlı şeyler okuyabilirim gerekçesi . neden insanların gezdiği, yediği içtiği ile iç içe durayım bütün gün. mantık dışı.
  • ahahaha yukarılarda biri instagram için “eskort kataloğu” demiş. önüne gelen eskortu takip edersen, eskort kataloğu olur tabii.

mesela benim kuş kadar takipçim var ve içlerinde eskort yok. kullanıp, kullanmamanız önemli değil de buraya gelip, kullanmadığı için kendini övenleri ve bu uygulamaya bok atanları anlamak mümkün değil.

bunlar da erkeğin ilgi budalası işte. aynen knk sen kullanmıyorsun çünkü sen alfa bir erkeksin.
  • instant ve -gram ın anlamları ve kökeni incelenerek çözümlenebilecek erkektir.

-gram is a suffix;
    meaning; "something written, drawn or otherwise recorded."
    (-gram; "yazılmış, çizilmiş ya da başka yollar ile kayda alınmış şey" anlamına gelen bir son ektir)

instant ise ingilizce "anlık olarak cereyan eden" anlamına gelen bir sıfattır.

şimdi instagram kullanmayan erkeğe dönüş yaparsak; bu erkeğin, çektiği fotoğrafları (-gram) çekildiği anda (instant) paylaşmak istemeyen biri olduğunu görebiliriz. belki düzenleyip, photoshoplayıp bir iki ay sonra paylaşmayı seviyor olabilir.
  • içerisinde uzun zamandır bulunduğum güruh.

kafam çok rahat bir defa. şu bunu yapmış, o buradaymış, x şuraya gitmiş. aa manita yapmış. vay be evlenmiş. inanın bunlar benim zerre kadar dikkatimi çekmiyor diyerek rest çeken bir erkektir.

ne anlıyorsunuz hikaye paylaşıp onun sizi takip eden insanların görmesinden? egonuz mu tatmin oluyor? ya da şöyle söyleyeyim ben sırf o uzaklara tatile gidişinizi de, o lüks lokantalarda yemek yiyip fotoğraf çekinmenizi de, sırf bu story adı verilen saçma sapan yerde gözükmesi için yaptığınızı düşünüyorum.

banane senin arabanda yolda giderken dinlediğin müzikten. ben müzik dinlemek istesem youtube’da falan takılırım. instagram’da değil.

bir de “aa nasıl instagram kullanmıyorsun ya?” yapan bir tayfa var. kullanmıyorum kardeşim. amacından saptırıyorsunuz çünkü. her sosyal medya zamazingosunda olduğu gibi. tek işiniz gücünüz derdiniz bu uygulama olmuş.

edit: kullanmadığına göre çok tipsizsin herhalde falan diyenler olacaktır. eğer instagram kullanmadığım için tipsiz olacaksam senin gözünde, evet öyleyim kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap