• sistemin kodlarının nasıl esiri olduğumu bana gösteren sansür. açıp da fotoğrafı gördüğümde " e heralde yani, ne bu şimdi?!" dedim. sonra durdum. ne vardı lan fotoğrafta? neden ayıptı? neden daha "cıss"tı marc jacobs reklamlarından? neden daha "ay daha neler"di?

çünkü "güzel" değil, çünkü herhangi bir fetişe ve satışa hizmeti yok. çünkü kimsenin (en azından böyle özel zevkleri olmayan çoğunluğun) bu kadınla sevişesi gelmez. yani bu, "işe yaramayan" bir görüntü. sadece "rahatsız edici"

bir kadın olarak bundan niye rahatsız olduğum da ayrıca bir mesele. beni de içine çekmiş bir bataklıktan söz ediyoruz. "instagram kaldırmayıp ne yapacaktı" dememe yol açan şey nedir? benim kadınlığımın doğal sonucunu "pis" ve "ayıp" görme sorunum, kadınlığa dair ciddi bir sorundur.ve hep birlikte kafa yormamızı gerektirir.

otomatik pilottan çıkmanız gerekiyor. ilk tepkinizle hareket etmek yerine, o fotoğrafa bakmanız ve neden bundan hoşlanmadığınızı, bunun neden o platformdan kaldırılası olduğunu düşündüğünüzü kurcalamanız lazım.

kadınlığından utanan kadınlar, nasıl sevişebilirler? nasıl kadın olabilirler?
  • "imagine if men hated rape as much as they hate period"
  • toplumların etki-tepki(bkz: newton law's) eşiğini bilmeyen kişi tarafından paylaşılan aslında fazlasıyla tepki çekmiş olup bazen de olayın doğallığının insana fazla gelmesiyle birlikte sansüre uğramış olup halkın çoğul kesiminin benimsediği karar.olaya sansür denmeseydi tamamen kabul edeceğim olaylar dizini(bkz: sansüre hayır)..ama bazen gerektiği kanaatimde olup vodkamı yudumluyorum..
  • henüz görmediğim fotoğraf. katalog suçlara dahil olmayan bir fotoğraf neden kaldırıyor anlamıyorum. fotoğraf görsem beni de rahatsız edebilirdi ama kaldırılması bence birinin haddine değil. konulması da koyanın bileceği iş. herkesin koyduğuna kimse karışamaz.
  • fizyolojik diye savunulur mu arkadaş bu olay ? iğrenç işte iğrenç.

bokumuz da fizyolojik, her insan sıçtıktan sonra fotoğrafını mı koyuyor instagrama ?

sidik de fizyolojik, kaç kere koyuldu işerken fotoğraf ?

geceleri istemsiz boşalıp spermli boxer' ımı koysam ana sayfanda görmek hoşuna gider mi ?

sapla samanı bir kere de karıştırmayın arkadaş. sikicem ayarsızlığınızı. ne kadar ayarsız varsa hepsi feminist amk.
  • bir adet feminist alınganlığı iceren feminizm zirvasina uygulanmış gereksiz bir sansur.
  • doğal renginde değil de, ped reklamlarındaki gibi mavi olsaydı yapılmayacak sansür.

hayatınız ikiyüzlülük.
  • instagram, twitter, facebook vb. sosyal medya mecralarinda isid'in ve bilmem ne ulkesinde yapilan katliamlarin videolari, fotograflari ya da turlu vahsetlikler alenen, sansursuz yayinlanirken, kaldirilmasi ve kaldirilmasinin talep edilmesi absurd olmus olan fotograftir.
    kimine igrenc gelebilir, kimi icin fizyolojik olarak tanimlanabilir. ancak supermarketlerin bu denli ulasilabirligi olmayan zamanlarda hatta kose bucaktaki yerel market ve bakkallarda kasa isleminden sonra bir kadinin satin aldigi ped halen gazete kagitlarinca sarip sarmalaniyor, aman gorunmesin diye siyah torbalara konuyor.
    bu acidan buna gelene degin yayindan kaldirilmasi gereken envai cesit fotograf vb unsur mevcut.
    tekrar belirtmek istiyorum ki; kimine igrenc, edepsizce ya da rahatsiz edici olarak gelebilir, kimine fizyolojik olagan bir durum, sanatsal bir bakis acisi hatta asice bir fotograf olarak yansiyabilir. ancak ve ancak tartisilma onceligi daha yuksek olanlar mevcut.
  • regl kanı pis değildir, rahim içerisinden gelir. hamile kadınların adet görmediği aylar boyunca bilin bakalım o bebek nerede nasıl gelişiyor?
    evet tam da rahim içinde, normalde kanama ve yer yer parçacıkların süzüldüğü o iğrendiğiniz kanlı bölgeden o kanların da yardımıyla vücut olup dünyaya geliyoruz hepimiz.

ben bu noktada tek bir şeyden iğrenirim o da bu tarz şeylerin ''pis, ahlaksız'' olduğunu düşünen insandır.
  • yerinde sansürdür. ben bile kendimi o zamanlarda, yatakta o şekilde uyanınca bulduğumda kendimden nefret ediyorum. başkasının pisliğini görmeyi neden isteyeyim ki? hayır amaç ne? estetik değil, sanatsal değil, mesaj kaygısı yok. nedir yani?
    oldu olacak kullanılmış ped koysaydı, '''''kadddın olmakkkkkk'''''' deseydi bi de adına.

inceledim hesabını. minnak bir şiiri var;

i call you and beg
    for five more minutes
    we won't talk
    we won't touch
    just sit across from each other
    and let your eyes
    drink
    each others skin
    for five minutes

öffffffffffffffff. beyni çalışmayan, perspektifi olmayan sanatçı saçmalıklarından biri daha işte.
hesabın var mı? giriş yap