• bankada çalışırken bir bayan arkadaş bana mail attı:
    -aşağıdaki hesapların hangilerine bloke koydun?

ben de cevap verdim:
    -tamamına koydum.

yalnız m harfi yerine hemen altındaki space'e basınca:
    -ta amına koydum. olmuş.

bu kadar utandığımı hatırlamam. mailleri göndermeden önce tekrar okuma alışkanlığı kazandırdı bu durum bana.
  • calistigim sirkette system admin* olarak calisan servet abi vardi. kendisine; bana bir sunucuda yetki vermesi icin mail atmistim.

benim mail;

merhaba server abi,
    bana filanca sunucuda yetki verebilir misin ?

cevap;

hello client,
    permission has been granted.
  • adı gencebay olan müşteriye dalgınlıkla merhaba orhan bey diye başlayan mail atmıştım.
  • "iyi çalışmalar" yerine "iyi çakışmalar" yazmıştım. malum 'k' ile 'l' yanyana olduğundan gerçekleşti.
  • hitap olarak bazen
    - merhaba ahmet bey
    bazen de
    - ahmet bey merhaba yazarım. bir gün şöyle bir şey oldu:
    -merhaba ahmet bey merhaba.
  • adamın adı: ferit şahxxxxxx
    e-posta adresi: feritsah@xxx.xxx.tr
    benim yazdığım: feristah@xxx.xxx.tr

edeleli gollarıynan okumuştur artık yazı önüne geldiğinde.

edit: ferit şahenk değil lan naptınız daskhdjahdjkasd. şahinkaya mı şahiner mi öyle bişeydi. ferit şahenk'e mail adresi diye feriştah yazıp göndermiş olmayı inanın ben de çok isterdim. kısfmet.
  • dilek adındaki müşteriye "merhaba delik hanım" diye başlayan mail atmak bunlardan biridir. özür de dileyemiyorsunuz, öyle çaresizce bakıp kalıyorsunuz ekrana.
  • -
    "merhaba x hanım,

doküman ektedir. uygun olduğunuzda inleyebilirseniz sevinirim."
    -

evet, inceleyebilirseniz demeye çalışıyordum.
  • son derece önemli sayilabilecek bir e posta silsilesine dahil olunmus, gerekli yanit verilmistir.

gerek imla gerek noktalama isaretlerine özen gösterilmis, is bitiricilik konusturulmus, size önem veriyoruz, iyi ki varsiniz...kabilinden süslemeler ile gerekli pohpohlama saglanmistir.

e postayi bitirirken de, "size yardimci olabilecegim baska bir nokta varsa lütfen iletiniz" simarikligini eklemek iyi bir fikir gibi gelmistir.

taa ki;
    yardimci olabilecegim baska bir nokta yerine >> yardimci olabilecegim baska bir bokta varsa lütfen iletiniz diyene kadar.
  • adı ashoke olan adama "thanks ashole" yazmak.

edit: buraya da yanlış yazmışım, e ler eklendi.

edit 2: da ayrıldı.
hesabın var mı? giriş yap