• mesleğine saygısı yoktur.

zaman/para harcar en iyi şekilde kendini ifade etmek için uğraşırsın. gider görüşürsün, umutlanırsın ama hanımefendimiz/beyfendimiz eli telefona ya da e-maile ulaşıp olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını söylemez. öyle arada bırakır ki belirsizlikten "oldu mu, olacak mı?" diye kendimizi yiyelim.
  • biz sizi sonra arayacağız der, aramazlar.
    eski sevgilim gibi.
  • -merhaba. siz aramayınca ben aramak istedim. benim bi iş başvurum vardı da?
    +üzgünüz efendim başka birini aldık geçen hafta.
    -ben zaten başka iş buldum. bir tek siz mi varsınız lan? ohhh maaşı da iyi rahatımda yerinde. ühühühühüh.
    +bulamadın dimi?
    -bulamadım valla.

*ayıp eden ik değil şirket politikasıdır.
  • görüşülmesi gereken aday kotasını doldurduğu için geri dönüş yapmaya tenezzül etmeyen, mesleğine saygısız, görgüsüz bir canlı formudur.
  • deveye sormuşlar sırtın neden eğri; devede cevap vermiş ; nerem doğru
  • insana saygisi olmayan insan kaynagidir.
    insan kaynagi degildir kk (kole kaynagi)dir o yuzden.
  • bir zamanlar aynı durumdan muzdarip olarak ik'cı olmamama rağmen insanlara geri dönüş yapayım ayıp olmasın diye geri dönüşlere başladım. hem de o kadar kanadalıyım ki telefonla arıyorum. inat ettim görüştüğüm herkesi aradım.

sonuç: aradığıma pişman oldum. hakaret eden mi ararsın neresini beğenmedim de işe almadım diye soranı mı ararsın. bazıları bir havalara girdi aman allahım sanırsın karşımdaki lord. kısaca insanların beni neden seçmediniz sorusuna cevap vermeme rağmen diyaloglar bir türlü bitmedi ve hepsinde aynı çıkmaza girdik.
    aday: benim tam olarak neyimi beğenmediniz?
    ben: atıyorum : deneyiminiz yeterli gelmedi.
    aday: e benim deneyimim bence çok yeterli. bu bir sebep olamaz.
    ben: ....

referans kontrolünden geçemedin desem kim bana kötü referans verdi adını verin demeler. hakarete varan sorgulamalar.

kısaca yeni mezun arkadaşlara karı boşamak kolay da bu deneyimi yaşamadan atıp tutmayın. bu ülkede adaylara olumsuz geri dönüş yapmak göt ister. ömrünüzden ömür gider.

not: bazı einstein kardeşlerimden mesaj alıyorum. sms de attım. mail de gönderdim. geri dönüşler hep aynı şekilde oldu. bir tane tamam geri bildirim için çok teşekkür ediyorum diyen kardeşimiz olmadı. olsaydı onu da yazardım.
  • pek çok ülkede görülebilecek ikcidir.
  • 2 yıllık tekstil okuyup sonra 2 yılda dısarıdan lisansa tamamlayıp dişiliğiyle ik olmuş ezik bayandır. kadın değildir o kadın olsa duramaz geri dönüş yapardı.
  • o aday sessizce odanın kapısını kapatıp gittiği andan itibaren o adayın dünyadaki varlığına dair hiçbirşey bilmeyen ve hatırlamayan ikdır.
hesabın var mı? giriş yap