• "bu haritaya bakıp topraklarımız ne kadarmış diyenler türk'tür. kâfirler haritaya bakıp adamlar nerelere el koymuş diyecektir."

görsel
  • uhud'da okçular tepesini terk etmeyenlerden.

inatla nöbetine devam ediyor ve ben hayranlıkla izliyorum.
  • savaş bitmiş ben nöbette unutulmuşum

savaş bitmiş ben bunu

koynumun boşluğuyla anlıyorum.
  • ''alçak gönüllü değilim, çünkü gönül denen şeyi hiç alçak bilmedim.''
    sözü ile kafamda şimşekler çaktırdı. mütevazi bir biçimde kullandığım ve şuan bu yönden baktığımda hak verdiğim bir söz.
  • siyasi fikirleri 85 iq altı çöp bile olmayacak kadar komiktir. saçma bile değil. komik. başlık her zıpladığında ısrarla bunu yazacağım.

“allah da türk ooohhgggg” diye geceleri uyurken zevke gelmiyorsa bi şey bilmiyorum. türk islamımsı putçu bir ideolojisi var. komik.
  • https://youtu.be/xlfpjngjoki?si=lijkm9gheq35-nmw

kendime not: her şey olması gerektiği gibi oldu, oluyor ve olacak.
  • dini inanç ile sanat, yaratıcılık bir arada olmaz. iyi şiirlerini dinle kafayı bozmadan önce yazdığını düşündüğüm yaşlı.
  • yaşamak çarpıntısı ve dünyaya sarkık gibi muazzamın ötesinde hayatın iki türlü hâline yer verir.

"yaşamak çarpısı derlerdi buna, yaşamak çarpıntısı.
    ne acelemiz vardı? kime kavuşacaktık?
    yokuşu göze almak mı? niçin?
    bir geçit
    nereye açılmak için gerekli bize?
    susmak bilmiyordu tepemizde ses, saklı ve açık:
    tamamla çabuk! çabuk bitir! hadisene!
    sese bühtan etmedi aramızdan hiçbiri
    değil mi ki hepimiz
    işaretli ve yarım
    dünyaya sarkık."

(bkz: dibace)
  • her sene bunun islam türk sentezi fikirlerini bir gerizekalı keşfediyor, mal bulmuş mağribi gibi üstüne atlıyor ve ilk defa hiç duymadığımız bişeyi bize anlatır gibi türklüğün islam olmadan bir manası olmadığından falan bahsediyor. aç kutsal kitabını bi oku ve millet kavramı nasıl geçiyor bir araştır.

ismet özel devlet millet din gibi kavramları anlayabilecek bir kapasiteye sahip değildir. hal böyle olunca geliştirdiği tezler de noksan hatta boktan oluyor. henry kissinger olacam diye uğraşırken kahvede konuşan dayı oluyor.
  • (bkz: gümrah) kelimesini ilk defa şiirlerinde duyunca cahil gibi hissettiğim büyük şair.
hesabın var mı? giriş yap