• siteye bak her gün bir boya tenekesinden nasihat dinliyoruz abw.
  • istanbulda doğdum büyüdüm hala istanbuldayım hayatı yine de kaçırıyoruz. bence bunun farklı bir yerde olması ile alakası yok arkadaşlar kabul edelim paramız yok.
  • ya bsg ya illa sövdüreceksiniz insanı. hayatı trafikte geçiyor en basit bir yerde parasıyla hizmet alacağında kuyruk bekliyor sanki kızılay yardımı alır gibi her şey fahiş fiyat gelmiş hayatı kaçırıyor.

sinir editi: bu tarz insanlar çok var istanbul'da. genelde burada doğup büyümüş kişiler bunlar. genelde de istanbul il sınırından itibaren her yeri sahra çölü zannederler. evine yakın bim/a101 olması onları cezbeder. bir tiyatroya etkinliğe gitmezler kötü internet kullanır günde 4 yada 6 vesait değiştirerek işe/eve giderler. bunlardan birinin kötü olduğunu söyleyen birine köyüne dön derler. en ufak bir yeşil alan ağaç çim park görünce kendilerinden geçerler. en kötüsü de türkiye'yi istanbul'dan ibaret zannederler. "metropol öküzü" terimini uygun buluyorum.
  • istanbul'da yaşayanlar hayatın neresinde ki, yaşamayanlar kaçırsın?

ben akşam iş çıkışı maslak'tan kadıköy'e araçla geçene kadar, kars'ta yaşayan adam erzurum'da gider de kebabını yer.

bırakın bu istanbul güzellemesini.
  • kaçırmadık allahtan.

memlekette kalıp, kaçıran arkadaşlarıma da bi bakayım dedim. neler kaçırmışlar neler.

mesela boş vakitlerinde ki bu oldukça fazla,

deniz ayaklarının dibindedir, izlerler, girerler,
    canları isterlerse kayık ile balığa giderler,
    1975 model dandik 4 çeker araçla off road yaparlar,
    dere, tepe, yayla, dağ, bayır yürürler,
    haftada bir mangal muhabbeti yaparlar,
    evleri bahçelidir, evler arası uzak, insanlar yakındır,
    bayramları o eski bayramlar gibi kutlarlar,
    herkes herkesi tanır, bir şekilde işleri yürür,
    herhangi idari veya kamusal bir işte tıkanmazlar,
    sıra beklemezler, otopark aramazlar,
    senede bir istanbul'a gelip, benden çok gezerler,
    biletlerini o zamana denk getirip, ilgilerini çeken şeylere katılırlar,
    izin için bir tarih belirlemezler, bunun için bir yıl önceden plan yapmazlar,
    temiz hava, bol güneş, az gürültü ve en değerlisi
    istedikleri an kaosa girip çıkabilme tercihlerinin olması gibi ufak tefek detaylara sahiplerdir.

en önemlisi birbirlerini bunları yapmak için itelerler ve zevkin dibine vururlar.

yani benim kaçırmadığım ama yakalamak için de servet harcamam gereken hayatı, bunlar bedavadan biraz pahalı yaşarlar.

ben bunların çoğunu yapmayı bırak planlayamam bile.
  • doğma büyüme istanbullu olduğum halde hayatı kaçırdım ne anlatıyon amk.
  • türkiyede yaşayarak hepimiz hayatı kaçırıyoruz zaten merak etmeyin.

edit: almanyaya tasindim, siz kaciriyorsunuz sorry man.
  • istanbul'da yaşıyorum ve hayatı kaçırıyorum. her gün sabah işe giderken kaybedilen 2 saat zaman. işten dönüşte kaybedilen 2 saat zaman (trafik kaynaklı). yani istanbul'da yaşayıp ofise gidiyorsan 8 değil 12 saat çalışıyorsun.

dandik dandik evlere verdiğin inanılmaz paralar. dışarıya çıktığında harcadığın paralar. bir yeri gezmeye gitmeye kalksan, yolda geçen en az 2-3 saat.

bunların yanında istanbul'da her çeşit insan olmasından dolayı diğer şehirlere oranla tehlike oranının daha yüksek olması. beklenen istanbul depremi... daha sayayım mı güzel kardeşim?
  • istanbul'da yaşayıp kaçıranlardan iyidir. yıllarca istanbul'da yaşayıp deniz görmemiş insanlar var.
  • asıl istanbul'da yaşayanların hayatı kaçırması durumu. 7/24 kalabalık ve trafik. hafta sonu ailenle ağız tadıyla bir aktivite bile yapamıyorsun. gezdin dolaştın rahatladın. hop dönüş yolunda 2 saat trafik ile yaptığın her şey bir anda çöp oldu, giden sinir stres geri geldi.

halbuki nispeten küçük yerler öyle mi? 8'de mesai mi başlıyor? kalk 7-7 buçukta. hafta sonu git deniz kenarına, yüz, mangalını yap. hayatı rahat ve sakin yaşamak varken istanbul'un amk.
hesabın var mı? giriş yap