• muhtelemen eve saklanmış durumda ve anti depresan kullanıyor.
  • bence bulunmaları gerekmiyor, onlar sessiz sedasız kendi kendilerine yaşamaya devam etsinler. çünkü bu insanları bulanlar kıymet bilmek yerine onları "aptal" yerine koyarak, canlarını daha da yakarak iyi insanların daha da içlerine kapanmalarına neden oluyorlar.

bunu her zaman söylerim bu dünyada iyi olmanın hiçbir işe yaramadığını anlayan insanların çoğu iyi insanlardır ve bu hayattan tokat yiye yiye bu gerçeği anlamışlardır. yine de kötü olmazlar ama kimseye dokunmadan, canlarının yanmasını önleyerek, kendilerini koruyarak da yaşamayı öğrenmişlerdir...
  • leyla ile mecnun başlığında mı gördüm twitter'da mı hatırlamıyorum ama şöyle bişey okumuştum:

"buraya gelip keşke benim hayatımda da bi ismail abi olsa yazanların çoğu kendi hayatlarında ismail abi gibi biri olsa 5 dakika tahammül edemezler. en ufak bi şapşallığında ya dalga geçerler ya da azarlarlar. başarısız olduğunda hor görürler.." vs.

iyi insan mı yok, var da sizin iyi insanlarla işiniz mi yok.. iyi düşünün
  • yok gibiler ve artık bulamayız muhtemelen.

"ait olmadığımız acınası, yaratıklarla dolu bir dünyaya indik. daha iyi olan az sayıda insana saygı duymalı ve değer vermeliyiz ; gerisine de talimat vermek için dünyaya geldik, onlarla arkadaş olmak için değil."*
  • ben cumhuriyet mitinglerinde bulmuştum.
    o gün yaşadıklarımı asla unutamam.

o hıncahınç kalabalıkta, yanlışlıkla eli uzun saçlarıma takılanların, bin kere özür dilemesi, insanların birbirine saygısı, özeni, incitmekten korkması,
    o sıcakta mont giymiş, bombacı tipli bir adamın yanıma yaklaştığını gören hiç tanımadığım teyzelerin "kızım bu yana gel diyerek, beni şüpheliden uzaklaştırması, bayrak taşımaktan kollarımız kopsa da, bir saniye bile gevşemeden, bütün bayrakların en yüksekte dalgalanması, kimsenin çarpmaması, ayağıma basmaması, cüzdan vb. hiçkimsenin hiçbirşeyinin çalınmaması.

türkiye o günlerde orada bulunanlar kadar olsaydı şimdi uzayda koloni kurmuştuk.
  • buradayım. aşırı yalnızım. kimsenin iyi insanlara karşı tahammülü yok. sadece o sevdikleri kötü insanlar onlara kazık atınca nerede bu iyi insanlar diye ağlayabilirler o kadar.
  • başlığı okuduğumda şöyle bir düşündüm. geçenlerde bu konu üzerine arkadaş ortamında aramızda konuşmalar geçti. bir arkadaşım şu dönemde iyi birini bulmanın gerçekten çok zor olduğunu (kendisi gerçekten iyi birisini buldu ve evlendi) söyledi. biz de ona katıldık ama sonra şu düşünce de hem fikir olduk burada da görünce yazmak istedim. bence iyi insan bulmak, başta kendim olmak üzere pek çok kişinin kafasını kurcalayan bir şey ama ben şuna inanıyorum kalbi ve kendi iyi olan insanların kaderlerinde de karşılarına iyi insanlar çıkabilir. ihtimal ama olsun. kendimle ilgili, gelecekle ilgili varsayımlarımı bu şekilde düşünüp böyle olmasını umuyorum. sadece kendim için değil kalbi güzel ve iyi olan herkesin kalbi gibi insanlar hiç ummadıkları anda mucize gibi karşısına çıksın ve aradıkları iyi insanı hemencecik buluversinler. çok hayalperestçe mi oldu bilemiyorum ama sadece iyi kalpli olmaya çalışan birinin temennisi bu...
  • siz iyi iseniz, başka yerlerde aramanıza gerek yok..yansımanıza bakın; işte bir tane buldunuz!
    marquez, yüzyıllık yalnızlık'ta "kötülük dünyada değil, kişinin yüreğinde" demişti.
    iyilik de böyledir. iyi insanı önce kendinizde arayın. "iyiler whatsapp gurubu" bulunmuyor, komün oluşturduklarına dair bir bilgi yok.
    şanslıysanız, ışığınızı gören bir "iyi "ye rastlarsınız. değilseniz, dert etmeyin; insan iyilikte de yalnız kalabilir.
  • iyi insanı bulup ne yapacaksınız ha hayatını mı sikeceksiniz! uzak durun iyi insanlardan, evindedir zaten şimdi.
hesabın var mı? giriş yap