• bir kişinin sadece var olması nedeniyle söylendiği için daha anlamlı gelen dilek.

sevmek farklı bir şey, senden habersiz bir insanı da sevebilirsin bu senden kaynaklanır ama birisinin varlığının seni mutlu etmesi farklı bir hal. bazı insanlar iyi ki var ve bunu diyebilmek her zaman iyi hissettiriyor.
  • çok kıymetli bir iltifat. birkaç arkadaşımdan duyunca çok mutlu olmuştum. hayatınızda böyle insanlar varsa bunu onlara belirtin ve kaybetmeyin.

insan kazanmak, kaybetmekten çok daha zor çünkü.
  • henüz seni seviyorum kadar kirletilmemiş olan cümle...
  • kızımın her popo silmemden sonra söylediğidir. hayır bu çocuğa yemek yapıyorum, pasta yapıyorum, yıkıyorum, oyuncak alıyorum, özel şoförü de olarak istediği yere götürüyorum, ağzından bu sözler çıkmıyor. ne zaman tuvalette işini bitirip poposunu temizletse "annecim iyi ki varsın" diyor. bu mudur?
  • şunu size söyleten insanın kıymetini iyi bilin.
    çünkü bunu söyleyebilmenin verdiği huzur antidepresan etkisi yaratır çoğu zaman.

herkesle gülebilirsiniz, herkesle ağlayabilirsiniz, herkesle iş yapabilirsiniz, herkesle pekçok şeyi paylaşabilirsiniz. ama herkese “iyi ki varsın” diyemezsiniz.
    nadir anlardır, nadir insanlardır onlar.
    kim olduğu önemsiz, düştüyse içinize kısmi şükran hissi, hissettirenden eksik kalmamak en güzeli.

ve insan hak eden her kimse ona; çekinmeden, gönülden “iyi ki varsın” diyebilmeli.
  • iki sevgili arasında geçiyorsa , bir kaç ay sonra 'biz birbirimize göre değiliz görüşmeyelim' e dönüşme ihtimali yüksek olan cümle.
  • herşey çok kötüdür. varolmak için bir amacın kalmamış; mutluluğun tüm yolları tıkanmıştır. öyle şuursuzca dolaşıp durursun ortalıklarda.

sanki bir filmin içinde yürür gibisindir sokaklarda. hiç bir omuz sana çarpmayacak; hiç bir kavga sana bulaşmayacak gibi hissedersin. televizyondan seyreder gibi seyredersin bir adamın bir adamı yok yere pataklamasını o an yanında da olsan.
    konuşacak bir insana muhtaç olduğun, tüm dostlarının kendi yollarına savrulmaya başladığı ve bunun daha başlangıç olduğunu düşündüğün günlerdir işte tam da...

tutunamadığın herşey kadar aynı biri çıkar karşına... hiç susmadan anlatırsın herşeyini saatlerce, ısmarladığın bir kahvenin hatrına... bir dost, bir yarım bulduğunun farkına varmadan o an, hiç bir kelimeyi tartıp biçmeden konuşursun...
    dinler öylece, suskunca, anlar, sevecen gözlerle bakar sana...

ama sen anlamazsın o an içinde birşeylerin oynadığını. daha sonra sayılarla anlatamadığın zamanın bir noktasında farkedersin hep onu düşündüğünü... yatarken, uyurken, giderken, gitmeyi düşünürken... huzursuzluğun denizinden başka denizlere dalarken...

yeniden yazmaya, yeniden söylemeye, gülmeye, yürümeye, hayatı anlamaya, anlamaya çalışmaya, plan program yapmaya başlarsın...
    onu görmektir amacın uyandığın her sabahta -ki artık her sabah daha erken olur ufukta-. onun için yaşamaya başlarsın onun haberi olmasa da... öyle ya da böyle tutunmuşsundur düşerken bir dala.

işte ona sevdiğini söyleyemeyecek, aşkını haykıramayacak olsan da sırf varolduğu için teşekkür edersin bu durumda...
  • birinin hayatına dokununca duyulan söz öbeği. minnet, sevgi ve bolca mutluluk içerir.
  • on kere düşünülsün bir kere söylensin, harcanmasın ortalıkta. vıcık vıcık ilişkilerin oyuncağı, değişiklik arayanların kurtarıcısı olmasın. şuursuz insanlar iltifat eder gibi -iyi ki varsın- demesin, yaratmak istediği imajına cila olarak kullanmasın. yapılsın bunlar ki söylendiği vakit gerçek olduğunu bilelim, güvenelim. sen de diyebilelim.
  • ona sıklıkla söylenen, taa derinlerde hissedilen ve ondan duymanın büyük bir keyif oldugu cümle. iyi ki vardır o, iyi ki girmiştir hayatınıza. bir sevgilinin en büyük dost oldugunu ögretmiştir iyi ki... iyi ki güvenmişsinizdir ona ve iyi ki sevmişsinizdir, cok sevmişsinizdir. sadece bir sevdicek olmamıştır sıfati hiçbir zaman. aşkın bittiği günde dahi varolmustur elinizi hiç bırakmadan. büyük dertler zamanında yokken derdin asıl sahibi ortalarda, yıkılmaz bir duvarmıscasına sırtınızı güvenle yaslamışsınızdır ona. iyi ki öğretmiştir size gülmeyi yeniden, iyi ki hatırlatmıştır yeniden çocuk olmayı. iyi ki vardır, iyi ki ve ne mutlu ki her zaman yan yanasınızdır **...
hesabın var mı? giriş yap