• rock star gibi başlayıp düşük faizle kredi veren banka gibi bir isme sahip eski futbolcu.
  • konuyla ilgili gereksiz bir bilgi verelim.
    alpay ingiltere'de ilk maçına çıkmaktadır. sahaya çıkarken biri ensesine şaplak atarak "naber lan" der. alpay neye uğradığına şaşırarak döner ve hasselbaink'i görür. hasselbaink'in en yakın arkadaşı bir türktür ve ondan türkçe öğrenmiştir.
  • 21 yaşında '' surinam'ın yüz karasısın '' denilerek az alkmaar kulübünden kovulmuşluğu vardır. alkmaar bölgesinde bu konudan en son bahseden adamı çükünden tavana asmışlar.
  • babası bir 70's rock tutkunuydu. adını jimmy page ve pink floyd'dan aldı.
  • dünya üzerindeki en karizmatik isimlerden birine sahip olan eski futbolcu.
  • şu an itibariyle belçika 2. lig kulüplerinden royal antwerp'i çalıştıran ve yaptırdığı enteresan şut antrenmanlarıyla yeni bir çığır açan teknik adam.

ilgili video için buyrun
  • bu adamın samsunspora gerçekleşmeyen transferi bir nesil için efsaneydi. yolu nereden samsun'a düştü, ne oldu da beğenilmedisini kulübün eski yöneticilerinden tarık kaptan'ın samsunspor kırmızı beyaz siyah adlı kitaptaki röportajından aktarayım:

--- spoiler ---
    +o sezon yanılmıyorsam multescu finli yıldız sami hyppia’yı da denemiş ama almamışız…
    -evet, gerede kampında denenmiş hyypia. multescu biraz daha denemek istemiş. finlandiya ümit millî futbol takımı’nın kaptanıymış ama o denenmek istememiş ve ayrılmış kamptan. sonra da aldı başını gitti.

hyypia ama asıl bomba ne biliyor musun? hasselbaink...

+yani bizim bildiğimiz jimmy floyd hasselbaink mi?
    -evet ta kendisi. burada bir hafta idmanlara çıkmış ama gigi multescu olumsuz rapor vermiş onun hakkında. onu o zaman bizde yönetici olan iş adamı nihat yılmaz getirmiş. hollanda’dan arkadaşıymış. nihat yılmaz bize şöyle naklediyor hadiseyi; hollanda’da yaşıyorduk. burada ikinci lig’de oynayan bir komşumuz vardı ki 2. lig’deki takım da şimdinin başarılı ekibi az aalkmar’dır. biz ona ’ceri’ derdik. samsunspor’la olan yakınlığımızı da biliyordu. her seferinde 'beni samsunspor’a alın' derdi ve nihayet 1994 ekiminin başında samsun’a getirdik. samsunspor’un başında ise rumen teknik adam multescu vardı. ceri, 1 hafta tesislerde kalıp idmanlara çıktı. hatta yarım türkçesi ile idmanların neşe kaynağı olmuş. antrenman aralarında ise ilkadım sanayi sitesi’ndeki fabrikamızın civarında bolca çay içip esprili muhabbetler yapmıştık. ancak multescu, ceri’yi beğenmemiş. ayağında daha önceki bir operasyondan kalan dikiş izlerini bahane göstererek sakat olduğunu söylemiş. aynı dönemde menajeri rumen olan iki ganalı futbolcu eben dugbatey ve owusu benson da idmanlara çıkmaktaydı; belki de ceri’nin menajersizliği de beğenilmemesinde bir etken olmuştur…

samsunspor’un petrol ofisi’yle cezası nedeniyle çorum’da oynadığı ve 8-2 kazandığı maç günü ipler koptu. istediği ortamı bulamayan ceri, 'abi, ben çok iyi futbolcuyum; onlar bunu göremedi; ama herkes görecek!' deyip geri döndü.
    --- spoiler ---
  • bi bu adam bide haskey o donemin saglam buldozerlerindendir bana gore. ız birakanlardandir.
  • zola ile uyumu müthiştir.

(bkz: kelebekler)
hesabın var mı? giriş yap