• ulan şu adamı bile eleştirdiniz ya size bolton piçi müstehak.

tanım:efsane olarak ölmüş kraldır.
  • westerostaki orospulara yaranamadığı gibi sözlükteki orospulara da yaranamamış, adam gibi adam. yakışıklı olsa aşkının peşinden koşan, asla pes etmeyen tam bir aşk çocuğu olacakken yakışıksız olduğu için yapışkan, arsız vs. sıfatlarla nitelendirilmiş. demek ki karı milleti her coğrafyada aynı.
  • son sahnesinde kendisini izlerken kulağımda türkan şoray filmlerinden seven ne yapmaz çalıyordu.

gerçekten ne yapmamıştı jorah abimiz ?

adamlar mı kesmemişti ? sürgün mü yememişti ? sevmeseydi de taşa mı dönüşseydi ? ( hatta dönüştü de )

üzülme jorah reyis belki istediğin kalbi kazanamadın ama milyonlarca kalp kazandın.

saygıyla.
  • --- spoiler ---

ölümüyle sözlükteki ''siz yaparsınız squat biz yaparız vukuat'' mottolu berfinleri açığa çıkarmıştır.

--- spoiler ---

samwell tarly bile çoluğa çocuğa karıştı bu mecralarda bacım. adam o sarının peşini bırakmak istese 50 kez bırakırdı. buna da yapışkanlık değil adamlık denir adamlık.

sarı at sikenlere ilgi duyuyorduysa sör jorah napsın?
  • --- spoiler ---

kendisi dothraki süvarileri ile ilk akına katılmış ve bizzat yönetmiştir. ardından o hengameden geri dönmeyi başarıp surların önündeki savunmaya katılmıştır. ilk savunma sonrası duvara geri çekilmede de ön saflarda yer alıp, surların üstündeki savunmada da en ön safta yer almış ve okçuların üst kısımlara gitmesini sağlayanlar arasında yer almıştır. tüm bunların sonrasında son anda danny'e yetişip hayatını kurtarmış ve tam bir şampiyon gibi kraliçesini savunmuştur. bunun bedeli de hayatı olmuştur. arya'nın şapkadan çıkardığı tavşanı saymazsak gecenin tartışmasız en iyisidir.

--- spoiler ---

editli not: 02x08'de jamie, brienne'e yedi krallıkta beni kılıç dövüşünde yenebilecek üç kişi var. sen onlardan biri değilsin demişti. jorah'ın o üç kişiden biri olduğunu düşünüyorum.
  • --- spoiler ---
    --- spoiler ---

dünyanın en güzel khaleesi diyen adamı, muhteşem bir müttefik, sırtını hiç endişelenmeden dayayabileceğin bir dost, bir kahraman. dizinin en sevdiğim karakteri, temiz yüzlü adam. night king'ten sonra öldü, böylece diğerleri gibi dönüştürülemedi. senaristler öldürürken onurunu korudular. huzur içinde uyu güzel adam.

--- spoiler ---
    --- spoiler ---
  • daenerys'in yanında doğru anın gelmesini bekleyen bir meriç'tir. ama yine de insan saygı duyuyor delikanlı adam sonuçta.
  • king's landing üniversitesi, dothraki dili ve edebiyatı mezunu.

başka açıklama bulamıyorum. dillerini geçtim, kültürlerini bile yemiş bitirmiş adam.

bide çok sabırlı. bi kuku için çekmediği çile kalmadı.
  • haikaten çok kral adam yahu. kertenkele kral targaryen elemana neden memleketinden sürüldüğünü sorduğunda, köle sattığını söylemişti jorah. sarı çıyanın yanıtı "benim hükümdarlığımda böyle bi şey için cezalandırılmazsın" olduğunda, jorah abimizin herife bir bakışı vardı ki şerefsizim aklından " hay senin krallığını sikeyim karaktersiz pezevenk" demek geçiyordu. kalıbımı basarım. yaptığnıdan pişman, hırs kurbanı bir abimizdir. çok çekmiştir, yaptığının orospu çocukluğu olduğunu bilecek ve kabul edecek kadar da mağrur ve dik bir kardeşimizdir.
  • ex-aşkı, uğruna köle sattığı histerik karı lynesse hightower'ın gönlünü çelebilmek için zamanında tourney at lannisport'ta herkesi yenip finalde de jaime lannister'ı devirmiş. adamın karı kız için yapmadığı şey yok birader.
hesabın var mı? giriş yap