• henüz dünyanın hiçbir yerinde yapılması yasal olarak suç sayılmamasından dolayı son derece yaygın olan bir insan davranışıdır.
  • erkeklerin çok sık yaptığı bir eylem diyebiliriz alışkanlık halini almıştır bazılarında. bazılarında ise mastürbasyon etkisi yaratır biz bunlara kızlar arasında odun, odunsu yaratık, hayvan diye isimler takarız bilin istedim beyler.
  • her geçen sene, mevsim, ay, gün, saat daha çok sayıda insanın kalbini kırdığımı fark ediyorum. giderek berbat bir adam oluyorum. niye böyle oldu be leyla? dahası neden gece gece böyle sentimental dışavurumlar, dandik hezeyanlar? gereksiz. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. hiç kimseyi üzmek istemiyorsan hiç kimseyle konuşma. üzgünüm leyla.
  • yapmak istemesen de bazen insanların sınırları zorlayıp seni mecbur bıraktığı şey.
  • korkak işi olduğu zaman zaman görülmektedir.
    (bkz: #33650374)
  • affedilemeyendir.
    yaşadığımız yerleri kırıp dökmeyelim. kiradayız sonuçta, depozitomuz yanar. jet hızıyla kapı dışarı ediliriz.
    sandığımız kadar vazgeçilmez değiliz,
    özel, önemli falan da...
    sıradan işte, bildiğin sıradan...

edit: bu bir öz eleştiridir *
  • 70 defa kâbe'yi yıkmak'tır.

peygamber efendimiz; mübârek elleri ile kâbe'yi göstererek; "ey kâbe, sen allah'ın evisin. sen mübâreksin fakat bir müslüman, bir mü'minin kalbini kırsa 70 defa seni yıkmaktan daha büyük günaha girer" buyurmuştur.

kalp, allahü teâlânın komşusudur. allahü teâlâya kalbin yakın olduğu kadar hiçbir şey yakın değildir. mü'min olsun, âsî olsun, hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. çünkü, âsî olan komşuyu da korumak lâzımdır. sakınınız, sakınınız, kalp kırmaktan pek sakınınız! allahü teâlâyı en ziyâde inciten küfürden sonra, kalp kırmak gibi büyük günâh yoktur. çünkü, allahü teâlâya ulaşan şeylerin en yakın olanı kalbdir.

kalp kırmak allahü teâlâyı incitmek demektir.
  • kolay iş , bazen bilerek bazen bilmeden hemen hemen hepimizin yaptığı.
    ama kalp kırmaktan korkan insanlarda var.
    bugün bir müşterimle telefon görüşmesi yaptım. biraz sert çıktık birbirimize, ikimizde kendimize göre haklıydık. çözdük gerçi sorunumuzu kapattık telefonları. aradan 3 saat falan geçti. elinde bir paketle bir kadın geldi. adımı sordu söyledim, ben dedi telefonda tartıştığınız kişiyim , şu mübarek gün kalbinizi kırdım sırf gönlünüzü almak için geldim dedi elindeki paketi masamın üstüne bıraktı. bu sizin için dedi.
    zahmet ettiğini zaten kırılmadığımı falan söyledim. bende özür diledim bende sizi kırdıysam dedim. helalleştik gitti.

var böyle insanlar ne zaman, nerede karşınıza çıkacakları belli olmayan ,kalp kırmaktan korkan insanlar. size kendinizi sorgulatan insanlar ,bende insan mıyım dedirtenler.cumartesi günü şu saate kadar çalışmayı çekilir kılan insanlar.
    iyi ki varlar her raydan çıktığımda beni raya tekrar raya sokan insanlar.
  • insan sevdiğini yerden yere vururmuş diyorlar ya hani, genellikle ona bağlı bir durum. gelir geçer insanlara dokunmayıp, nasılsa nazım geçiyor düşüncesiyle bütün ertelemeleri, bütün öfke nöbetlerini, bütün kapris ve kızgınlıkları en yakınınızdaki sevgiliye/sevdiklerinize yaparsanız bir noktadan sonra ister istemez akla yahu ben kimse kadar değerli değil miyim sorusunu düşürür kalbini kırarsınız.
    sizi çok seven bir kalbi kırmak hayatınızda yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri zira kırılan parçaları onarmak çoğu zaman mümkün olmuyor.
    o yüzden insan en çok da sevdikleriyle konuşurken dikkat etmeli söylediği sözün nereye gittiğine.
  • çok büyük günahtır.
    üç günlük dünyada bunu yapmayın...
hesabın var mı? giriş yap