• onlar yatarken özel sektördekiler de it gibi çalışıyordu.

ayrıca kamu personelinin it gibi çalıştığını hiçbir yerde görmedim ben.

edit; it gibi çalışıyorlarmış. 9 günlük tatilleri de biz yapıyorduk zaten.
  • kamu personeline daha çok iş çıkmasın diye evde oturuyoruz.
  • yanlış anlaşılmasın it gibi diyor arkadaş, yani information technologies.
  • 11 de kahvaltısını bitirdikten sonra yarım saat çalışıp şimdi öğle yemeğinde açılan başlık. 3 te çalışmaya döner tahminimce.
  • ne gereksiz bir çıkış
  • başlığı ayrı çirkin, içerisindeki entryleri ayrı çirkin olan bir konu olmuş.

özelde veya kamuda olanlar, fark etmeksizin soruyorum, zorla mı oldunuz kardeşim?

dayanamadım editliyorum: birtakım kafatasını siktiğimin dangalakları "ben çalışan kamu personeli görmedim ehehe" gibi sikindirik yazılar yazmış. genellemenize sokarım gerçekten ben sizin. şu an da dahil olmak üzere, mesai mefhumu gözetmeksizin, gecesi gündüzü belli olmadan çalışan bir kamu personeli olarak, 1 hafta benim tempomda çalışsa götü başı dağıtacak beyinsizler gelip şurada sikko sikko konuşuyor. şikayetçi değilim, bu benim tercihim ancak kimse kusura bakmasın hakkımı yedirmem. dünya sizin o sikik dar görüşünüzle gördüğünüz gibi dönmüyor.

her mesleğin birtakım gereklilikleri vardır, içinde bulunduğumuz ortam da belli, kamu/özel fark etmeksizin çalışmasından feragat edilmesinde fazla sakınca görülmeyen veya bir süre evden de çalışabilecek insanlara "gidin evinizde yatın, yeter ki dışarı çıkmayın" deniyor, onlar da bunu yapıyor. kararın doğruluğu/yanlışlığı tartışılır ama çalışan bu durumda ne yapsın amk, zorla gidip çalışsın mı?

nitekim sorumu tekrar ediyorum, zorla mı oldunuz kardeşim?
  • çirkin bir tabir. böyle zamanlarda gereken ne ise herkesin fedakarca ve bilinç ile çarpışması gerekir. bakmayın bu sadece hastalık ile virüs ile olan bir çarpışma değil!
    alışkanlıklarla, cehaletle, bize bir şey olmazcılıkla olan bir çarpışma!
  • kamu personeliyim. it gibi çalışmıyorum, hatta bu hafta neredeyse hiç çalışmadım, iş yok, gelen giden yok kuruma. ben de sağlık bakanına twitterdan yazdım, bizi burda boş boş bekletmeyin, sağlıkçıların geri plan işlerini yapalım, onlara zaman kazandıralım diye.

bu konuda kesinlikle gönüllüyüm, tabi sağlıkçıların işini artırmak değil amacım, yüklerini azaltmak. bir yığın yazı çizi, bürokrasi işleri var, onlarla zaman harcayacaklarına dinlenirler, uyurlar. biz de işe yaramış oluruz diyorum.
  • evde oturanlarin suçu nedir ?

ben de kamu çalışanıyım ben de mevcut durumdan rahatsızım ama bunun sorumlusu evde oturan güruh değildir.

devlet bu işe el atsın hergun tıklım tıklım toplu taşıma araçları ile ise gidiyoruz, aynı yerde yüz kişi çalışıyoruz bulunduğumuz yerde virüs varsa bize bulasmama şansı yok.
hesabın var mı? giriş yap