• sigara ve dumanının montaj olduğunu söylerlerse ceza almayabilirler.
  • (bkz: hassiktir!)

lan ben bunu trol başlığı sandım.

gerçekmiş cidden.

tanım: göstere göstere çalan birinin göstere göstere sigara içen birine atar yapmasıdır.
  • ulan şaka gibi. türkiye'nin en büyük adamı olacan, 2 buçuk dakika kafede cuara içenlere ceza yazdırmak için zabıta bekleyecen.

gerekli işlem yapılsın de geç. işine bak, nereye gideceksen git dayı.
  • yasal olarak suç olan bir şey için uyarı yapıyorsa cezası kesilir konu kapanır. uyarıyı yapanın sıradan bir vatandaş olması ile cumhurbaşkanı olması arasında bir fark varsa bu devletin ayıbıdır.

ancak hepimiz biliyoruz ki burada tayyar kişisel olarak düşmanlık duyduğu sigara tüketimini cumhurbaşkanlığı makamını kullanarak yok etmeye çalışıyor.

bence kendisinin kafasındaki yönetim biçimi tek adam rejimiyle diktatörlükle daha çok uyuşuyor.
    zannediyor ki ona göre doğru olan şeyi biz kabul etmek zorundayız.

halbuki cumhurbaşkanlığı da temelinde halkın ortak ihtiyaçlarını gidermek amacıyla yine halk tarafından finanse edilen bir memuriyettir.

halkın üzerinde bir pozisyon değildir.

önce bunu anlamak ve anlatmak lazım sanırım.

öte yandan bir de cümlenin başında "terbiyesiz herif" kısmı var ki orası zaten tam bir fiyasko. oturmuş sigarasını içen bir vatandaş cumhurbaşkanı geçiyor diye kendisine çekidüzen vermek zorunda mıdır? kişisel olarak saygı duyuyorsa dilediği gibi bunu gösterebilir. saygı duymuyorsa her ne yapıyorsa buna devam eder. yaptığı şey suç ise ve bu tespit edilirse cezası neyse bunu yasanın gereği olarak öder.

konunun terbiye ile bağdaştırılacak bir tarafı yoktur.

vergisiyle saray yaptırılan halk bırakın da sigarasını keyfince içsin. maaşını o ödüyor, sarayını o yaptırıyor, seçimde oy veriyor yetkilendiriyor hala da adamı gütmeye çalışıyorsun.

haddini bilecek, önünü ilikleyip sıkıntısını derdini gidereceksin her bir vatandaşın.

o makam onun makamı.

halka fırça atılacak makam değil.

ermenek, soma ne halde biz ne konuşuyoruz bizim de yatacak yerimiz yok o da ayrı mesele.
  • insanin hayretten hayrete kostugunu anlatan cumle. yani cumhurbaskani sigara icmeyin diyor, o hala iciyor, inanamiyorum. bu dunyanin civisi cikmis akfsdfk.

(bkz: kapalı alanda sigara içerken rte'ye yakalanmak)

edit: baslik tasinmis, oeeh. onlarca tanim degisecek mi yani. nasil is la bu.
  • (bkz: eyvah mahmut hoca)

kahkaha attıran olaydır. cumhurbaşkanından ''o sigara ne ulan israil dölü'' tepkisi bekledim ama olmadı ancak yine de ''cumhurbaşkanının önünde içiyor, terbiyesiz'' çıkışı ile içimi ferahlattı. hani cumhurbaşkanı oldu ya belki biraz egolarından sıyrılır, ılıman olur diye çok korkmuştum. bir de arkadaş neden tüm siyasetçiler o devasa uzunlukta gocuktan giymek zorunda? deri mont ile falan dolaşsınlar da istemiyorum ama ne o öyle online oyun karakteriymişçesine dolaşmalar falan.
  • saray yaptırınca iyiden iyiye kendini padişah zanneden kişi cümlesi.

sözü ferman zatı muhteremin.
  • sigara icmedigi icin rte'nin halden anlamayacagi olay. hirsizlik olsa neyse ama sigara fena.
  • patriyarkal ideolojilerin iktidarda olduğu toplumlarda görülebilecek bir durumdur.

ilk başta tatlı-sert bir uyarı yapıyor, sigara içine rte. aynı bir hata işleyen çocuğunu yakalayan ama özür dilemesi halinde onu affetmeye meyilli bir baba gibi . sigara içen; ''aman efendim, yaman efendim çok özür dilerim. bir anlık dalgınlığıma gelmiş. affedin beni '' filan dese olay bu kadar büyümez rte sinirden kıpkırmızı kesilmezdi. hatta dikkat edin, olay yerinden söylene söylene epey uzaklaştıktan sonra hala ardına dönüp kontrol ediyor acaba hala cigarasını içiyor mu diye. kendine bir türlü yediremiyor durumu.

burada rte'yi sinirlendiren mevzu, yaptığı uyarıya rağmen hala rahat rahat cigarasını içen adamın onun otoritesini aşındırması. sorun kapalı alanda sigara içilmesiyse, önce buna müsade eden kuruma sonra da içen kişiye gerekli cezaların verilmesi sağlanmakla yetinilirdi. pederşahi bir anlayışla ülkeyi yöneten rte, bu ve bunun gibi durumlarda vatandaşa ''terbiyesiz herif'' filan demeyi kendinde hak görüyor çünkü biz vatandaşlar onun gözünde kendi kararları ve tercihleri olan birey olmaktan çok onun çocukları gibiyiz.
hesabın var mı? giriş yap