• kaliteleri düşük de olsa birçok bölümü internetten indirilebilen efsane dizi.

(bkz: sharebus)
  • absürdlüğün tavan yaptığı dizi.

--- spoiler ---

kepçe'ye araba çarptığı bölümde:

çocuk çetesinin lideri* memnun ve karılarını yemeğe götürür. gözlerini boyamak için devamlı yemek sipariş eder. memnun ve ekibi nefes almadan önlerine konanları yemektedir.

en son hesabı isterler. tabak içinde adisyonu gören memnun kağıdı eline alarak:

-bu ne? kağıt kebabı mı?, der.

---------------

memnun; ramazan davulculuğu yaparken hafızasını kaybedip, onu bulan kadınla* bir evlilik yapmak üzeredir:

gelin arabasının arkasında bu gece deprem var yazmaktadır.

---------------

ev ararken kimsenin çocuklu ailelere ev vermediğini gören memnun çocukların hepsine kalemle sakal, bıyık çizerek emlakçıyla tanıştırır:

-bu dayım. bu halam. bu amcam. * bu da köprü altı cam cam.

-----------------

memnun, ismail'den ev yapmak için avans almıştır; ismail inşaatı görmek ister.

memnun: -işte bak, bir tane bize, bir tane de zeynep yenge'mle size yaptık, diyerek sabancı kuleleri'ni gösterir.

--- spoiler ---
  • dayağa dördüncü lazım mevzubahsi için;

http://www.alkislarlayasiyorum.com/…d589d2abb6e6d62
  • hakkında yeni entry girildiğini görünce yeniden başladığını sanıp sevindiğim.
  • bir keresinde fenasi hostes' i arabayla eve bırakırken kültigin ve arkadaşlarına yakalanmıştı.

-: valla kötü bir niyetim yok. hostes hanımı evine bırakıyordum.
    kültigin: demek sen milleti evine bırakmayı çok seviyorsun. bizim çocukları eve bırak o zaman. biri çatalca da oturuyor, diğeri de tuzla da.

binip gitmişlerdi.

hostes' i ikna etmeye çalıştıkları sahne de süperdi.

-: hostes yenge evlen kültigin abimizle. bundan sonra namusunla evinin kadını olursun. hem sınırdışı edilmekten de kurtulursun.
  • memnun'un ermiş olduğu bölümden:

kültigin ve adamları memnunu çevirirler kültigin dövelim falan der adamlarıda yok bu ermiş diye başlarlar anlatmaya.

alper: abi dövmeyelim bunu ermiş falan.
    kültigin: saçmalamayın lan.
    kürşat: abi bu adam 90 lık asım dede yi bile iktidara kavuşturmuş. asım dede otobüslerde fordçuluk yapıyormuş.
    k:kim söylüyo lan böyle şeyleri.
    a: kahveci süleyman söyledi. ona bile ford yapmış. *
  • sonunda altı gigabytle'lık koskoca bi versiyonu internete düşmüştür hayırlı uğurlu olsun. ama bi şeyi itiraf etmek lazım, espriler çok kötü lan. yine de paso gülüyorum seyrederken ve niye güldüğümü bi türlü anlamıyorum.

elemann.. how do you do!!

lan yazarken bile gülüyorum. nostalji falan desen o kadar da eski değil ki yahu..
  • geceyarısına iki dakika kala entry girmek benim salaklığım zaten, neyse tanımı atlamayalım, internete düştüğünü yazdıktan hemen sonra o iki dakika içinde beş altı arkadaş birden mesaj atıp "nerde nerde kaygısızları bulun banağğhhh" diye delirdiler. durun sakinleşin hele.

arena-tr'de buldum torrent dosyasını. üyeliği olmayanlara da http://www.turktorrent.biz/ adresini öneriyorum. bu dediğim yer genellikle arena-tr'ye yüklenen torrentlerin kısa bi süre sonra aktarıldığı ve üyelik alımları açık olan bi adresti. şu an kontrol edemiyorum çünkü son bi iki haftadır yaşadığım sorun nüksetti ve sayfa açamıyorum (sözlüğü açana kadar bile anam ağladı).

neyse umarım derdinize bi nebze derman olabilmişimdir.
  • elinde viskisini yudumlarken federal polisi bay ceykıp'ın suallerini yanıtlayan bornozlu mrs. anderson bize ne kadar uzaksa, bu dizi de bize o kadar yakındır.

gelmiş geçmiş türk dizileri hakkında top 10 oluşturulsa, ilk üçe kafadan girer bu dizi.

günümüzde hala konuşulmasının sebebi, zamanında yapılmayanı yapması. insanlar küçük mahalleler içinde geçen entrika dolu brezilya menşeili dizileri izlerken, şekil itibariyle diğerleriyle aynı olsa da ironinin ve mizahın sıkça kullanıldığı bir dizi olarak çıktı kaygısızlar karşımıza.

köyden 40 çocuğu ve eşleriyle şehre göçen bir adamın hikayesi olmasının yanında, oyunculukların da son derece doğal olması ve karakterlerin bizden birileri gibi olması, bu diziyi hala konuşulur kılmakta.
  • sadece ana karakterleriyle değil yan karakterleriyle de yardıran dizidir.

misal bir bölümünde kafiyenin çalıştığı kuaföre sosyetik bir kadın gelmiştir.saçını yaptırmaktadır.saç kesim işlemi tamamlandıktan sonra kafiyenin patronu olan tayfun ağabey kadına saçının güzel olup olmadığını sorar ve kadın : "hiç güzel olmadı. kargaya benzedim. bir daha bu kuaföre gelmeyeceğim" deyip çeker gider.

bunun üzerine tayfun ağabey tabiatının da vermiş olduğu yumuşak bir üslupla bombayı patlatır :
    -ayol sen buraya gelmeden önce de kargaya benziyordun zaten.saçlarını kestikten sonra saçı yapılmış kargaya benzedin o kadar.
hesabın var mı? giriş yap