• bu dizinin en garip özelliklerinden biri de reklam arası verileceği zaman absürd repliklerle az sonra olacaklar hakkında merak uyandırmaktı. ancak verilen bilgilerin dizinin akışıyla elbette alakası yoktu.

misal:

"arçil ve şota gerçekten ikiz kardeş mi? reklamlardan sonra kaygısızlar'da!!!"

bir bölümde muhtar, memnun için para topluyordu. hesapta memnun ölecekti. muhtar; kültigin ve adamlarından da para istemiş, aralarında şu diyaloglar geçmişti.

- hadi bakalım gençler pamuk eller ceplere.
    -neden hayrola muhtar bey?
    -memnun ölecek de, onun için para topluyoruz.
    -amman muhtar bey. lafımı olur, biz hayrına da öldürürüz o deyyusu.
  • bi espri de ben yazayım. memnun kaygısız'ın su istasyonunda işler kesat gitmektedir. hostes durumu kultigin'e şikayet eder. bunun üzerine kültigin sokaktan adamları tehdit ederek su almaya zorlar. dükkanın önünde uzun bir kuyruk oluşur. bu durumu görerek şaşıran memnun sıradan birine

- hayırdır kardeşim nedir bu sıra?
    - valla abi bu su sağlığa faydalıymış, kol bacak kırılmasına iyi geliyormuş, öle söylediler ondan alıyoz.
  • kanal değiştirdikçe boktanlaşan, ilk bölümleri oldukça kaliteli olan bol çocuklu diziydi.
  • ilk bolumlerinin oynadigi zamanlarda deli gibi guldugum, arkadaslarla birbirimize telefon edip ne dedi duydun mu diye konusup bi daha yarildigimiz, seneler sonra hala ayni geyikler yapilinca bile gulduren, sonralari sacmasalan dizi.. absurd, anlamsiz ama bi o kadar da komik gelen bi espri daha:

memnun taksi durdurur..
    memnun: taksi! taksi!
    taksici: yolcu! yolcu!

olay bu kadardır ama taksinin bi anda durup taksicinin memnun'un yaptigi gibi bi kolunu havaya kaldirip camdan cikarak "yolcu yolcu" dedigi sahne hala aklimdan cikmaz..
  • dizi sanki sadece kışın ya da sonbaharda çekilmiş.. her bölümde kasvetli, kapalı bir hava, hiç bir ağaçta tek bir yaprak yok.. bizlere "abi yenge de erik gibiymiş, kütür kütür.." lafını öğreten dizidir aynı zamanda (bkz: kultigin)
  • kültigin ve adamları gece araba soymak için dolaşırlar:
    k- şu feneri ver bakiym.
    (fenerin düğmesine basar ama fener yanmaz.)
    k- ne lan bu fenerin hali?
    a- abi valla defans iyide orta saha kötü biraz.
    k- onu mu diyom lan? bu fener niye yanmıyo?
    a- abi belkide piller kesilmiştir, birazdan gelir.

ismail'in karısı doktora gider:
    doktor- karnınız ağrıyor mu?
    k- evet.
    d- mideniz bulanıyor mu?
    k- evet.
    d- uyku sorununuz var mı?
    k- evet.
    d- elektrik faturasını ödediniz mi?
    k- hönk! evet.
    d- haa iyi ben geçen ay unutmuştum da bayaa faiz geliyo.
  • memnun ismail'den gecekondu yapmak için para alır. ama bu paraları kumarda kaybeder ve bir gün ismail "göster bakiiym gecekonduyu" dediğinde memnun iş bankası kulelerini gösterir ve "bak işte orda iki tane yaptım biri senin, biri benim" der.

adamın teki çok hızlı ve tehlikeli bir şekilde araba kullanmaktadır. o sırada kasap elinde satırla dükkandan çıkar ve "yuuhh ehliyeti benden mi aldın?" der.

hastane koridorlarında yapılan en öldürücü anons: "doktor mustafa bey fermuarınız açık kalmış, lütfen kapatınız."

memnun kazı yaparken bir büst bulur ve tarihi eser zanneder. hemen eve gidip "millet toplanın size başı gösterecem" der.

hastanede iki tip konuşmaktadır:
    - yaa ben oyumu demirel'e vericem. bugüne kadar çok güzel yönetti memleketi.
    - bende ecevit'e veririm heralde. o da çok güzel yönetti.
    ordaki hemşireye sorarlar bunların nesi var diye. cevap bombadır:
    - onlar hafızalarını kaybetmişler.

muhtar ismail'in berber dükkanına girer ve "ramazan davulcusu seçme ve yerleştirme merkezi istediğimiz davulcuyu göndermiyor" der.

bugün izlediğim bölümde kültigin'in memnun'un yanına gidip "el turcos?" demesi ve memnun'un da "si" diyerek karşılık vermesi yarmıştır.

insana bu kadar müthiş diyaloglar nasıl yazılır dedirten ve akıllara yiğit özgür'ü getiren müthiş dizi.
    ayrıca (bkz: hacı gaffur)
  • gelmiş gecmiş en komik yerli yapım. cogu kimse tarafından önyargılı bir bicimde seviyesizlikle suclanan halbuki yazarlarının yurdum toprakları üzerinde yaşayan en komik mizahcılar oldugu, oyuncularının da cogunun konservatuvar mezunu tiyatrocu oldugu, müziklerini ise yenitürkü'nün yaptıgı kendine has felsefesi olan kült dizi. bence ilk bölümleri daha bi güzeldi..
  • memnun'un hamile kaldıgı bölümden beni kopartan bir replik;
    o dönemde yeni gösterime giren arnold schwarzeneger'in "junior" filminden yola cıkılarak yapılmış.
    hostes memnun'a:
    -baba terminatör hamile kalmış
    -kesin rambo yapmıştır:))
  • seyretmekten hiç bıkmadığım, aynı bölümlerini defalarca izlediğim manyak ötesi dizi
hesabın var mı? giriş yap