• bir hatunun telefonunda goruntulu konusma ozelligi olmadigi icin en mutlu oldugu anlar bu maskenin uygulandigi zamanlardir.
  • cildi canlandırır, arındırır, temizler, yumuşatır, siyah noktalardan kurtarır, sivilcelerle mücadele eder, kısaca vazgeçilmez bakım ürünlerinden biridir.

dönem dönem farklı tarifleri denerim, şu anda kullandığım tarif ılık su, aktardan alınmış kil ve bir kaç damla saf zeytin yağı karışımından oluşuyor. tavisye edilir.
  • bu maskenin amacı temizlemek, arındırmaktır. haftada 1 kere yapıldıktan sonra arkasından mutlaka nem maskesi yapılmalıdır.
  • bu maske saça da uygulanıyormuş. şu aktardan aldığımız yeşil toz şekinde olanlar yüze sürmek için hazırlanan maske gibi hazırlanıp saç diplerine sürülüyormuş. saçların uzamasını ve arınmasını sağlıyormuş. kepeği önleyip saça canlılık veriyormuş. hala şaşkınım. lütfen kullanmadan önce doktorunuza / aktarınıza danışınız. *
  • kuruduktan sonra kaşındıran maske. 5 dk'dan fazla dayanabildiğim olmadı şimdiye kadar.
  • su yerine/yanında; yarım limonun suyu ve birkaç damla gül suyuyla karıştırın yeteri kadar kili; daha da süpersonik olacağını göreceksiniz. yalnız; kili toz şeklinde almakta fayda var. benim gibi "aa doğaldır bu şuna bak resmen tüf bu yahu," diye yaklaşıp da kil kayacıkları almayın, "bir de balyoz alsaymışım," demeyin sonra...**
  • cilde gerçekten çok iyi gelen doğal maskelerden biridir. benim öğrendiğim tarifte ek olarak zeytinyağı, bal ve limon suyu* var. günlük doğallığınızı korumanız için son derece faydalı ve de kimyasalsız.
  • aktardan alıp onunla bununla karıştırıp uğraşacağınıza http://www.pelomin.com/ adresinden koca bir kavanoz edinmenizi tavsiye ettiğim hem ucuz hem süper bir cilt bakım ürünüdür.
  • kuru, nemsiz ve ultra hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin yeşil kil ile hazırlanmış olanının yanına kesinlikle yaklaşmamalarını tavsiye ederim. internette full time çalışan kil maskesi övücülerinin gazına gelip bir çok kez şans verdim bu maskeye; fakat her defasında yüzüm bi milyoncu tezgahına döndü. yalnız shiseido’nun the skincare serisindeki purifying mask adlı beyaz kil ile formüle edilmiş ürün, kil maskesiyle yeniden barışmama vesile oldu. bu mucizevi arındırıcı, daha ilk uygulanışında insanın teninde naneli sakız çiğnemenin akabinde içilen hafif soğuk su ferahlığı gibi bir his bırakıyor ve ciltteki pürüzleri de gözle görülür oranda azaltıyor.

edit: düzenli kullanımda bahsettiğim ürün de yüzümü talan etti. hassas bir cildiniz varsa bu kil işine iyisi mi hiç girmeyin.
  • berberin abi senin siyah noktalar karadelik olmuş, sana biz bi peeling + maske yapalım demesiyle geldiğim gaz üzerine hayatımda ilk defa tecrübe etmiş olduğum cilt bakım olayı.

abi parlayacak yüzün süper olacak dedi, dedim bak kardeşim zaten bıyığı da yeni kestik, disko topuna da dönmeyelim, yok abi dedi bitince aradaki farkı göreceksin. iyi yap bakalım dedik. neyse yapıp bitirdi, sonra nası oldu ama abi dedi. gözler ışıl ışıl elemanın.
    bildiğin teyemmüm lan bu dedim. bu muydu amk. niye abi güzel oldu dedi, baktım üzülüyor. kıyamadım çocuğa eline sağlık çok güzel oldu dedim. harçlık bekledi ama <(.)||ı

aslında güzel de oldu lan sanki.. *
hesabın var mı? giriş yap