• erdoğan'ın hakkından adaletin gelmesi gerektiği için, ikincil bir konudur.
  • kültürel bir durumdur. karizma, hem kişiyle hem algılayanla ilgili bir kavram. tek adamcılık ve aşırı özgüven yerine ekip çalışması ve tavzunun geçer akçe olduğu coğrafyalar mevcut.
  • gerçek siyaset ve olması gerektiği gibi muhalefet nasıl yapılırmış bilmeyen şahıs(ların) beyanatıdır. siyaseti erdoğan'a bakarak öğrenmek var, demokrasi nasıl olurmuş deyip batı hükümetlerindeki liderleri incelemek var. siyaset öncelikte kafayla yapılır, bağıra çağıra etrafa vura vura hönküre hönküre ve laf ebeliğiyle yapılmaz. her işin olduğu gibi bu işin de adabı var. sizin tarif ettiğiniz tiplerden olsa olsa yönetici,avukat,dublör vs. olur...
    (bkz: boş laf bunlar)
  • daha akp baskısından medya da dogru düzgün tanınmamış biri için söylenen safsata.

daha adamı tanımadan etmeden karizma da karizma sanki senin eve başbakan oluyor herif amk.

ayrıca karizma liderleride gördük. hepsi hapse girdi adı bi boka karıstı. bu adam tam da türkiye'nin ihtiyacı olan siyasetcidir. tam bir sosyal demokrattır, çağdaştır, ayrım yapmaz.

yani gerçekten anlamıyorum, bi devlet büyüğüdür gidiyo amk. benim seçtiğim biri, bizim seçtiğimiz bi adam niye benden buyuk olsun adamin maasını ben veriyorum. binevi isverenim. yani bırakın artık karizmayı, calışacak adam seçin...
  • doğru bir tespittir, ancak lider karizmasından yoksun olması iyi bir lider olmadığı anlamına gelmez. kimin karizmatik olduğunu herkes anlayabilir, ama kimin haysiyetli, şerefli ve iyi bir lider olduğunu herkes anlayamaz. bu yüzden akp her iki seçmenden birinin oyunu alıyor.
  • içeriğe değil şekile önem veren formalist zihniyyet hezeyanı.

bu düşünce şekli niteliğe değil niceliğe de önem verir. çok olsun ama boktan olsun gibi bir garabete yönelir.

yıllardır öğrenemedik, şekilcilikten, bir işi sırf şekil olsun diye yapmaktan, başkasını dışardan göründüğü şekliyle yargılamaktan, kafasında bir sürü bok püsürük taşıyan adamı şekli düzgün diye tutmaktan, tam tersi, kafasının içi teneke kadar boş adamı sırf şekli düzgün diye olmadık yerelere getirmekten bir bok olmayacağını yıllardır öğrenemedik.
  • lidar karizması dediğin şey eril kültürün hurafesidir. insanlar istiyor ki her an birine kafa atma potansiyeli taşıyan bir baş olsun.
  • türk kizlarini elestirdigimiz bir nokta vardır hep kizlarin efendi adam yerine piç adam tercihi basliginda yeterince irdelenmiş zaten; aslında türk insaninin genel özelliği bu, ask hayatimizdan tutun da siyasete kadar sirayet etmiş.

ne kadar efendi de olsa, "ya kilicdaroglu iyi adam aslında" da desek sonrasinda hep bir "ama"miz var. -ama karizmasi yok. adama hep o elestirdigimiz türk kizi tribi atiyoruz arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap